Arabia Saudyjska otwiera drzwi do 49 krajów dzięki nowej wizie turystycznej!

Napisane i opublikowane 27 września 2019 See this post in English

Arabia Saudyjska otworzyła w piątek swoje podwoje dla zagranicznych turystów. Wprowadzają nowy reżim wizowy dla 49 krajów i apelują do zagranicznych firm, aby inwestowały w sektor, który, jak mają nadzieję, przyniesie 10 procent produktu krajowego brutto do 2030 roku.

Saudi Arabia opening doors to 49 countries with the new tourist visa!

Królestwo muzułmańskie, stosunkowo zamknięte od dziesięcioleci, w ostatnich latach rozluźniło surowe normy społeczne. Przestali segregować mężczyzn i kobiety w miejscach publicznych i wymagać od kobiet noszenia zakrywających wszystko czarnych szat lub abaje.

Szef turystyki Ahmed Al-Khateeb powiedział Reuterowi w wywiadzie przed oficjalnym ogłoszeniem, że abaje nie będą obowiązkowe dla turystek, ale skromny strój jest, w tym na publicznych plażach.

"We will have enough tourists to come to Saudi Arabia to enjoy other things. We remain authentic, and we have a great culture where many, many tourists would love to come and explore this culture and learn more about it and see it and experience it." Ahmed Al-Khateeb said


Nowy system wizowy dla 49 krajów


Arabia Saudyjska wprowadza nowy system wizowy dla 49 krajów. Wizy będą dostępne online za około 80 USD (294 zł), bez żadnych ograniczeń dla kobiet bez opieki, jak w przeszłości. Dostęp do muzułmańskich świętych miast Mekki i Medyny jest ograniczony.

Do tej pory cudzoziemcy podróżujący do Arabii Saudyjskiej byli w dużej mierze ograniczeni do pracowników rezydentów i osób na ich utrzymaniu, osób podróżujących w interesach i muzułmańskich pielgrzymów, którzy otrzymują specjalne wizy do Mekki i Medyny. Obecnie tylko obywatele Bahrajnu, Kuwejtu, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą swobodnie podróżować do kraju.

Saudi Arabia authorities recently launched the website whereintheworld.co that shows beautiful pictures of destinations along with captions such as “Does this look like Morocco to you? It's not!” to boost interest in their country.

Plan wizowy jest częścią ambitnych planów księcia Mohammeda bin Salmana, aby rozwijać nowe gałęzie przemysłu. Chce otworzyć społeczeństwo, w tym wprowadzić zakazaną wcześniej rozrywkę. Wiele z jego reform spotkało się z uznaniem na arenie międzynarodowej. Królestwo zniosło prawie 40-letni zakaz w kinach, dozwolone koncerty muzyczne. Obejmuje to występy zachodnich gwiazd muzyki pop i organizowane międzynarodowe imprezy sportowe.

Arabia Saudyjska ma przed sobą długą drogę, biorąc pod uwagę surowe prawa, ale jest to krok w przyszłość. Pełna lista 49 krajów, które otrzymają wizę turystyczną, zostanie wydana o 22:30 czasu ZEA.