TOP VPN dla podróżujących - StrongVPN, ExpressVPN i NordVPN Review

Napisane i opublikowane 7 marca 2018 See this post in English
Dlaczego potrzebujesz VPN do podróży?


Szyfrowanie


Szyfrowanie jest dość nowym zjawiskiem w ruchu internetowym. Jeszcze kilka lat temu niezaszyfrowany ruch był normą i KAŻDY login do Facebooka lub Google był przesyłany przez Internet w postaci zwykłego tekstu. Oznaczało to, że każdy w tej samej kawiarni lub nawet okolicy mógł po prostu filtrować ruch za pomocą haseł i przejąć Twoje konta. Wszystko się zmieniło i kłódka HTTPS jest teraz normą, ale nadal istnieje duży ruch, który wychodzi niezaszyfrowany, w tym:

  • zapytania do serwera nazw

  • e-maile (chyba że zostały wysłane przez interfejs internetowy)


Podróżna sieć VPN zajmuje się tym i buduje bezpieczny tunel z Twojego komputera do Twojego dostawcy VPN. Ruch może być stamtąd nieszyfrowany, ale Twój dostawca VPN zwykle ma swoje serwery w bezpiecznym sąsiedztwie (a przynajmniej tak można przypuszczać).

Odblokuj strony internetowe


Wiele krajów / hoteli / kawiarni ingeruje w Internet i zawęża zakres dostępnych usług. Obejmuje to blokowanie portów, blokowanie domen lub blokowanie niektórych protokołów. Podróżna sieć VPN zwykle rozwiązuje ten problem o ile możesz nawiązać połączenie z dostawcą VPN.

Czy nie mogę po prostu użyć Tora?

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Słup jest bezpieczna i bezpłatna alternatywa dla przeglądarki ale to tylko przeglądarka (chyba że zmienisz konfigurację) i tak jest zwykle bardzo wolno. Słup also severely restricts the browsing experience because of its strong security settings.

Czego szukać w VPN?


Dla mnie ostatecznie sprowadza się to do:

  • Normy bezpieczeństwa

  • Szybkość połączenia i przepustowość

  • Liczba IP (w tym różnorodność geograficzna)

  • Niezawodność

  • Łatwość użycia

  • Cena £


Niedawno zabraliśmy trzech wiodących dostawców VPN na przejażdżkę i przetestowaliśmy ich na sprzęcie Apple (MacBook i iPhone).

StrongVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

StrongVPN jest dostawcą VPN z siedzibą w USA i jednym z najstarszych „dzieciaków”. Opłaty StrongVPN 10 dolarów miesięcznie (subskrypcja miesięczna) i zyskał reputację bezpiecznego dostawcy.

Jednak zarówno Aplikacja na iPhone'a i aplikacja na Maca, którą testowaliśmy, są raczej niezgrabne a aplikacja komputerowa na Maca czasami się zawiesza. Aplikacja na iPhone'a czasami doprowadzała mnie do szału dzięki szybszej zmianie serwerów; Musiałem cały czas uruchamiać całą instalację.

Zakres StrongVPN serwery są raczej ograniczone, ale masz około 50 serwerów w USA, z którymi możesz się połączyć, z których większość znajduje się na zachodnim wybrzeżu USA.

Większość serwerów jest dość szybka, a przepustowość łatwo osiąga 20 Mbit, nawet jeśli utrzymujesz pobieranie przez wiele godzin. Podoba mi się sposób, w jaki narzędzie do przełączania serwerów najpierw testuje serwer, zanim się połączysz. StrongVPN oferuje trzy protokoły szyfrowania do wyboru (chociaż wydaje mi się, że większości użytkowników to nie obchodzi).

Plan, który miałem (21 USD za 3 miesiące), zezwalał na połączenia tylko dla jednego urządzenia i rozłączał ostatnio używane urządzenie po otwarciu innego połączenia równoległego. Wydało mi się to irytujące.

StrongVPN jest świetny, jeśli potrzebujesz tylko połączenia JEDEN SZYBKI SERWER w USA dla dodatkowego bezpieczeństwa. Pozostawia jednak użyteczność i prywatność w Internecie do życzenia. StrongVPN jest mniej pomocne w krajach, które mocno blokują serwery VPN, np Iran, Arabii Saudyjskiej lub Chinach.

Możesz zarejestrować się w StrongVPN tutaj.

ExpressVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Niedawno zacząłem używać ExpressVPN i uznała to za wspaniałą niespodziankę. Opłaty za ExpressVPN 12,95 USD miesięcznie (month-to-month subscription) i is the najdroższe w naszych testach.

Aplikacje na MacBooka i iPhone'a są eleganckie, łatwe w instalacji i rzadko ulegają awarii. Na całym świecie jest wiele serwerów, z którymi można się połączyć, chociaż w USA jest ich zdecydowanie za mało. Większość serwerów jest szybka, chociaż niektóre są niewypałami.

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Plik najlepszą cechą jest test szybkości możesz działać na wszystkich serwerach wokół siebie, a następnie wybrać, które serwery będą dla Ciebie najlepsze. To również identyfikuje serwery, które są wyłączone.

Nie widziałem jeszcze żadnych przestojów i znalazłem serwis i wsparcie, aby były wysoce niezawodne.ExpressVPNPlan zezwala na co najmniej 3 jednoczesne połączenia (nie próbowałem jeszcze więcej).

ExpressVPN to świetne rozwiązanie dla otrzymaj dużą listę serwerów i interfejs użytkownika, który sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy każdego dnia. Dla mnie to najlepsze uniwersalne rozwiązanie.


Możesz się zarejestrować ExpressVPN tutaj.

NordVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

NordVPN jest napędzany przez niesłabnące zainteresowanie założyciela prywatnością w Internecie. NordVPN ma serwery na całym świecie, w tym w odległych lokalizacjach (czytaj droższych) w Albanii. Całkowita lista 3200 serwerów jest imponująca! Będzie to szczególnie pomocne, jeśli ty połączyć się z kraju, o którym wiadomo, że blokuje serwery VPN (np. Iran, Arabia Saudyjska lub Chiny).

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

VPN zapewnia również opcje kierowania ruchu przez P2P, Use Onion over VPN (Tlub) lub Podwójna sieć VPN.


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review


Co najwyraźniej nie jest NordVPNJego mocną stroną jest interfejs użytkownika lub użyteczność. Wystarczy spojrzeć na ten obraz ekranu z bieżącej aplikacji Mac:

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

NordVPN NIE pozwala również na wybór miasta ani konkretnego serwera. To jest problem, jeśli potrzebujesz określonej lokalizacji do zalogowania się (np. Facebook lubi blokować mnie, jeśli kiedykolwiek zaloguję się z nowej lokalizacji).

NordVPN umożliwia do sześciu urządzeń być podłączony w tym samym czasie, a plan miesięczny pojawia się o godz 11,95 USD miesięcznie.

Czuliśmy toNordVPN to profesjonalne rozwiązanie dla wielu zastosowań, zwłaszcza jeśli próbujesz połączyć się z kraju, który toczy wojnę z wolnością Internetu.

Możesz zarejestrować się w NordVPN tutaj.

Uwaga: ten artykuł zawiera nasze linki partnerskie; jeśli zdecydujesz się zarejestrować za pomocą naszych linków, jesteśmy wdzięczni.