Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie

Napisane i opublikowane 4 lutego 2016 See this post in English

My favorite Things to do in Fortaleza

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - Zrozum


Fortaleza jest odizolowana geograficznie i ma 200 mil krótszy polecieć na Wyspy Zielonego Przylądka (u wybrzeży Afryki) niż do Sao Paulo z Fortalezy! Jednak trudno byłoby powiedzieć, że znajdujesz się w przygranicznym mieście - wcale nie!

Chociaż większość z nas nie wie zbyt wiele o Fortalezie, jest to główny cel turystyczny zarówno dla Brazylijczyków, jak i Europejczyków.

Samo miasto ma długą plażę, która jest nieco rozczarowująca i brudna. Prawie wszystkie hotele znajdują się tutaj. Tuż za plażą znajdują się Aldeota i Varjota, które oferują najlepsze opcje jedzenia i picia. Centro jest starym śródmieściem i jest „owłosione” w ciągu dnia i należy go unikać w nocy.

Na południe od miasta znajduje się wiele dobrych plaż, do których można łatwo dojechać samochodem lub podczas zorganizowanej wycieczki.

Przy 4: 1 dolara w stosunku do realnego miasto nie jest tanie. Hotel sieciowy będzie kosztował 80-100 USD, a przyzwoite jedzenie 12 USD na osobę.

Chociaż Fortaleza znajduje się tuż na południe od równika, nie jest tak gorąco, jak przy silnej bryzie atlantyckiej. Tropikalne deszcze często pojawiają się dopiero późną nocą, więc jest idealny na ciepłe, słoneczne dni na plaży!

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - Bezpieczeństwo


Fortaleza ma szokująco wysoki wskaźnik zabójstw. Większa część Fortalezy jest zbyt niebezpieczna dla zwiedzających. W lepszych dzielnicach Fortaleza jest miastem o średniej przestępczości, gdzie podróżowanie samochodem jest najbezpieczniejsze. Staraj się przebywać w miejscach, które dobrze znasz lub zawsze jeździj taksówką. Spacerowanie po cichych ulicach to zły pomysł w dzień iw nocy. Jest tylko kilka małych obszarów w mieście, które uważałem za naprawdę bezpieczne.

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - poruszaj się po okolicy


Kierowcy są agresywni w mieście, ale ruch uliczny jest dość uporządkowany, więc można jeździć własnym samochodem. Taksówek jest mnóstwo i mają uczciwych i cierpliwych kierowców. Korzystałem również z EasyTaxi, czyli „Uber for Taxis” w wielu miastach Ameryki Południowej.

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - Zabytki


Fortaleza nie jest obdarzona wieloma historycznymi zabytkami, jak wiele innych miast o bardziej kolonialnym dziedzictwie.

Spacer po plaży Fortaleza

My favorite Things to do in Fortaleza

Jest to główna rozrywka zarówno mieszkańców, jak i turystów - spacer po plaży może wydawać się pusty o godzinie 14, ale będzie zatłoczony od 5 do późnej nocy. Jest „dziko oświetlony” i codziennie stanowi świetną zabawę. To trochę jak Venice Beach, ale dzieje się tak dużo - napij się piwa i ciesz się spacerem.

Do wody wchodzi wiele pomostów. To kolejny świetny sposób na spędzenie czasu zachodu słońca.

Centro

Chociaż nie jest to dokładnie super bezpieczne, warto zajrzeć do Centro w ciągu dnia i cieszyć się zgiełkiem rynków. Przypomni ci to tajski mokry rynek. Ceny są rzeczywiście niskie.

My favorite Things to do in Fortaleza

Aldeota

Prawdopodobnie skończysz tutaj dla większości analityków posiłków, ale centra handlowe Aldeota zapewnią ciekawe popołudnie. Istnieje również centrum biznesowe Regus, jeśli potrzebujesz pracować z szybszym Internetem (tak jak ja).

Plaże na południe od Fortalezy

Około dwóch godzin na południe od Fortalezy znajduje się wiele malowniczych formacji skalnych i plaż. Spodziewaj się, że wielu wycieczkowiczów wybiera się na (tanią) wycieczkę i wynajmuje wózek plażowy. Woda jest naprawdę brudna (prawdopodobnie rośliny morskie, nie zanieczyszczenie), ale ogromne, puste plaże i ciepła woda są nie lada atrakcją!

Zarezerwowałem zorganizowaną wycieczkę za 65 R $ Praia do Morro Branco i Praia de Canoa Quebrada. Praia do Morro Branco offers beautiful red rock formations as part of the dunes. Praia de Canoa Quebrada is a long, siy beach with beautiful warm water. The drive is about 2-3 hours one-way.

My favorite Things to do in Fortaleza

My favorite Things to do in Fortaleza

My favorite Things to do in Fortaleza

My favorite Things to do in Fortaleza

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - Jedzenie i napoje


Vignoli

Vignoli ma dwie lokalizacje w mieście i serwuje fantastyczną pizzę. Lokalizacja tuż obok Hotelu Mercure posiada piękne patio i jest to jedno z niewielu miejsc, w których można bezpiecznie spędzić noc w Fortalezie. To nie jest tanie, ale bardzo zalecane!

My favorite Things to do in Fortaleza

La Pasta na Caixa

Food truck z makaronem, który zaskoczy Cię dziwactwem i (nieco) dobrym jedzeniem. Jest też naprawdę tani.

My favorite Things to do in Fortaleza

Bufety samoobsługowe

Prawie wszystkie brazylijskie miasta mają wiele bufetów „samoobsługowych” (tak myląca jest też nazwa w języku portugalskim). Te zwykle mają świeżą żywność, w tym ryby i warzywa. Trudno je znaleźć na Foursquare i najlepiej jest chodzić po okolicy lub poprosić mieszkańców o samoobsługę i mieć nadzieję, że rozumiesz wskazówki, które ci dają.

My favorite Things to do in Fortaleza

Bar e Restaurante O Alemão

My favorite Things to do in Fortaleza

Tradycja piwa w Brazylii jest często sprawą niemiecką i tak też jest w tej restauracji. Służy wszystkim niemieckim piwom, jakie można sobie wyobrazić, i obfitą niemiecką kuchnią.

Chopp do Bixiga

My favorite Things to do in Fortaleza

Ten pasek ożywa po zachodzie słońca. Bezpośrednie sąsiedztwo nie jest bezpieczne, ale plac, na którym znajduje się bar, jest świeżo odmłodzony.

Gelateria Bellucci

My favorite Things to do in Fortaleza

Gelateria Bellucci wyrobiła sobie markę dzięki uroczym i kreatywnym kreacjom lodowym. Jedz szybko, bo ciepło szybko go rozpuści!

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - Kawa


Chociaż Brazylia jest dużym krajem produkującym kawę, a także krajem wielu pijących kawę, jakość espresso nie jest czymś, o czym chciałbyś pisać.

Delitalia

Miałem duże nadzieje z tym wielkim włoskim sklepem spożywczym i kawiarnią / sklepem ogólnospożywczym. Chociaż wybór włoskiego importu jest dobry, ciastka i kawa nie są tym, czego chcesz.

Kawiarnia Amika

My favorite Things to do in Fortaleza

Miałem jeszcze większą nadzieję, jeśli chodzi o to miejsce w `` getcie dla smakoszy Fortaleza '', ale chociaż zapewnia świetną atmosferę, kawa po prostu nie była tym, czego chciałeś. Był szary, cienki jak gorzki zamiast mojego ulubionego, orzechowego, złotobrązowego produktu.

Il Espresso

Kontynuując mój temat, ta kawa jest w centrum handlowym i wewnątrz księgarni Livraria Leitura. Wierz lub nie, to duży znak jakości, ponieważ kawa najlepiej smakuje w księgarniach i na lotniskach w Brazylii - idź do dzieła!

Le Pain

My favorite Things to do in Fortaleza

Le Pain ma cudowną francuską atmosferę, ale niestety jakość kawy i jedzenia nie jest tak dobra.

Moje ulubione rzeczy do zrobienia w Fortalezie - Gdzie się zatrzymać


Zrób sobie przysługę i nie rezerwuj AirBnB, jest ich zbyt wiele Oszustwa AirBnB tutaj, którego nauczyłem się na własnej skórze. Zostałem w Holiday Inn Fortaleza (Recenzja) i Mercure Fortaleza (recenzja) które były przyzwoitymi opcjami.