Virgin Atlantic chráni pred bankrotom v Spojených štátoch

Písomné a uverejnené 7. augusta 2020 See this post in English

Pandémia COVID-19, ktorá dramaticky znížila dopyt po cestovaní, tvrdo zasiahla mnoho leteckých spoločností vrátane Virginského Atlantiku. Pred niekoľkými mesiacmi sme videli, ako Virgin Atlantic vystrelil tretinu svojich zamestnancov. Teraz dopravca požiadal o ochranu podľa kapitoly 15 amerického konkurzného zákona, aby chránil svoje aktíva v Spojených štátoch.

Virgin Atlantic Files Bankruptcy Protection In The United States

Virgin Atlantic Restructuring Plan


Spoločnosť Virgin Atlantic zabezpečila v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov refinančný balík v hodnote 1,2 miliardy GBP. Podľa tlačovej správy je plán reštrukturalizácie založený na päťročnom obchodnom pláne a s podporou akcionárov Virgin Group a Delta, nových súkromných investorov a existujúcich veriteľov letecká spoločnosť obnoví a vráti sa do ziskovosti v roku 2022. Na zabezpečenie schválenia od všetkých príslušných veriteľov pred implementáciou bude plán reštrukturalizácie prechádzať súdnym procesom podľa zákona o obchodných spoločnostiach Spojeného kráľovstva.

Od úradníka tlačová správa:
Spoločnosť Virgin Atlantic urobila veľký krok vpred v zabezpečení svojej budúcnosti tým, že začala súdny proces podporovaný v rámci rekapitalizácie leteckých spoločností a dovolenkových firiem prostredníctvom plánu reštrukturalizácie, ktorý bude po schválení a implementácii zachovať lietanie spoločnosti Virgin Atlantic.

Virgin Atlantic Files Bankruptcy Protection In The United StatesS cieľom získať nejakú dýchaciu miestnosť požiadali o ochranu podľa kapitoly 15 amerického konkurzného zákonníka.

Virgin Atlantic chráni pred bankrotom v Spojených štátoch


Spoločnosť Virgin Atlantic požiadala o ochranu podľa kapitoly 15 zákona o bankrote USA, aby chránila svoje aktíva v Spojených štátoch, zatiaľ čo sa snažia dokončiť záchranný plán vo Veľkej Británii. Kapitola 15 umožňuje zahraničným spoločnostiam s majetkom USA chrániť sa pred pohľadávkami, zatiaľ čo doma pracujú na záchrannom pláne.

Hovorca spoločnosti Virgin Atlantic uviedol:
Po včerajšom pojednávaní (4. augusta) v Spojenom kráľovstve bolo v rámci procesu podľa kapitoly 15 začaté aj pomocné konanie na podporu rekapitalizácie rozpúšťadla. Tieto pomocné konania v USA sa začali na základe ustanovení, ktoré umožňujú súdom USA uznať zahraničné procesy reštrukturalizácie. V prípade spoločnosti Virgin Atlantic je procesom, ktorý sme požiadali o uznanie, solventná reštrukturalizácia anglickej spoločnosti podľa časti 26A anglického zákona o spoločnostiach z roku 2006.

Virgin Atlantic bol kvôli finančným bojom nútený znížiť viac ako 3 000 pracovných miest. Toto číslo predstavuje tretinu pracovnej sily. Dopravca tiež v máji oznámil v tlačovej správe ukončenie prevádzky na letisku Gatwick. Richard Branson povedal, že sa zameria na prevádzku z londýnskej základne Heathrow a Manchesteru. Všetky trasy z Gatwicku, ktoré slúžili okrem iného Orlando, Florida a Barbados, sa presunuli do Heathrow.