Maledivy a Dubaj opäť vítajú návštevníkov

Písomné a uverejnené 23. júna 2020 See this post in English

Po správach a aktualizáciách okolo pandémie COVID-19 bolo veľa leteckých spoločností nútených pozastaviť alebo obmedziť svoju každodennú prevádzku. Máme najnovšie informácie od leteckých spoločností a hotelov z celého sveta. Pred tromi mesiacmi sme prvýkrát videli takmer všetky letecké spoločnosti obmedzujúce lety alebo úplne zastavili všetky služby. Keď sa pandémia začala spomaľovať, letecké spoločnosti pomaly prestavujú svoje letové poriadky, zverejňujú povýšenie a čo je najdôležitejšie - znovu lietajú. Najprv sme videli, ako Emiráty obnovujú niektoré lety, a vláda Spojených arabských emirátov teraz oznámila, že zahraničným návštevníkom opäť umožní vstup do Dubaja. Okrem toho, že Dubaj otvorí svoje dvere návštevníkom, prezident Maledivy oznámil, že otvoria svoje hranice aj medzinárodným cestujúcim.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Dubai Welcoming Visitors Again


Spojené arabské emiráty oznámili, že od 7. júla 2020 umožnia zahraničným návštevníkom Dubaja. Koncom marca SAE uzavreli hranice s cudzincami a uzemnili všetku leteckú dopravu. Po spomalení pandémie krajina pomaly zmierňuje obmedzenia, ktoré zahŕňajú obmedzenia týkajúce sa medzinárodného cestovania. Všetci turisti budú musieť predložiť nedávny negatívny certifikát Covid-19 alebo podstúpiť testovanie na letiskách v Dubaji. Tí, ktorí budú mať pozitívny test, budú povinní izolovať sa 14 dní. Ďalšou požiadavkou pre turistov bude aplikácia Covid-19 DXB, ktorá by si mala zaregistrovať svoje údaje.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Maldivy vítajú medzinárodných cestujúcich


Maldivy znovu otvoria svoje hranice pre medzinárodných cestujúcich 15. júla, oznámil v utorok prezident ostrovného štátu Ibrahim Mohamed Solih.

Od úradníka oznámenie:
Keď sa Maldivy posunú vpred po pandémii COVID, prispôsobujú sa novému normálu a pripravujú sa na reštartovanie hospodárstva, 15. júla 2020 sa pre turistov otvorí medzinárodná hranica. Ministerstvo cestovného ruchu sa spolu s turistickým priemyslom pripravuje na opätovné otvorenie a privítanie turistov.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Ministerstvo cestovného ruchu oznámilo súbor usmernení týkajúcich sa príchodu turistov, ktoré sa majú uplatniť po opätovnom otvorení hraníc. Podľa pokynov na tridsať dní bude všetkým turistom s potvrdenou rezerváciou pobytu v ktoromkoľvek registrovanom turistickom zariadení v krajine udelené vízum pri príchode zadarmo. Celú dovolenku je potrebné rezervovať v jednom zariadení, s výnimkou tranzitných opatrení. Je zaujímavé, že pri príchode nebude povinná karanténa ani testovanie. Turisti budú musieť vyplniť iba formulár zdravotného vyhlásenia.