Opätovné otvorenie medzinárodných destinácií pre turistov

Písomné a uverejnené 26. júna 2020 See this post in English

Po správach a aktualizáciách týkajúcich sa pandémie COVID-19 bolo mnoho leteckých spoločností nútené pozastaviť alebo obmedziť dennú prevádzku a krajiny boli nútené zaviesť cestovné obmedzenia. Po spomalení pandémie po celom svete začali mnohé krajiny zmierňovať obmedzenia na hraniciach a znovu otvárať pre medzinárodných turistov.

International Destinations Reopening to Tourists

Europe


Po ukončení prvej vlny COVID-19 Európska únia a krajiny Schengenu pomaly zmierňovali vnútorné cestovné obmedzenia. Cieľom EÚ bolo znovuotvoriť cesty v rámci Schengenu do konca júna a pre zvyšok sveta v júli. Členské štáty EÚ sa dohodli na zozname krajín, ktorých obyvateľov bude vítaných navštíviť. Tento zoznam sa bude podľa Rady EÚ hodnotiť každé dva týždne. V súčasnosti môžu vstúpiť občania Alžírska, Austrálie, Kanady, Gruzínska, Japonska, Maroka, Nového Zélandu, Rwandy, Južnej Kórey, Thajska, Tuniska, Uruguaja a Číny. Krajiny, ktoré zaznamenali nárast počtu infekcií, však boli zo zoznamu odstránené, napríklad Čierna Hora, Srbsko a USA.

Rakúsko


Rakúsko prvýkrát otvorilo svoje hranice s Nemeckom, Lichtenštajnskom, Švajčiarskom, Slovenskom, Slovinskom, Českou republikou a Maďarskom 4. júna. Rakúsko 16. júna umožnilo vstup všetkým obyvateľom EÚ okrem Veľkej Británie, Švédska a Portugalska. Návštevníci zo schválených krajín EÚ môžu navštíviť Rakúsko bez karanténneho obdobia alebo testovania. V súčasnosti môže väčšina krajín Európskej únie cestovať do Rakúska bez obmedzení. Cestujúci z Veľkej Británie, Švédska, Bulharska, Rumunska a Portugalska budú povinní predložiť lekárske osvedčenie alebo sa izolovať. Cestujúci z nemeckého Güterslohu budú potrebovať negatívny test PCR, aby mohli vycestovať do Rakúska z dôvodu nedávneho zvýšenia počtu prípadov v prípade COVID-19. Lety z Belehradu, Sarajeva a Bukurešti boli zrušené v dôsledku nedávneho zvýšenia počtu infekcií na Balkáne.
Občanom, ktorí sa nachádzajú mimo schengenského priestoru, je zakázaný vstup do Rakúska letecky. Z tohto zákazu sú však vyňatí sezónni pracovníci v odvetviach poľnohospodárstva, lesníctva a cestovného ruchu a občania, ktorí sú držiteľmi preukazu Visa D.

International Destinations Reopening to Tourists

Chorvátsko


Chorvátsko neumožní vstup občanom mimo EÚ najmenej do 1. júla. 1. júna 2020 sa Chorvátsko znovu otvorilo pre turistov tým, že umožnilo návštevníkom z krajín iba v rámci Európskej únie. Chorvátsko v súčasnosti nevyžaduje negatívny test na vstup do krajiny. Po nedávnych špičkách v prípadoch COVID-19 na Balkáne uviedlo Chorvátsko karanténu pre cestujúcich zo Severného Macedónska, Srbska, Kosova a Bosny. Hranice s EÚ, Veľkou Britániou, Švajčiarskom, Nórskom, Lichtenštajnskom, Andorrou, San Marínom, Monakom a Svätou stolicou zostávajú otvorené bez akýchkoľvek cestovných obmedzení.
Passengers from outside of the EU and Schengen area can enter the country for business, study, and tourism reasons if they provide required documentation. It will be required to present a PCR test that is not older than 48-hours on arrival. Passengers that do not present a negative PCR test will be obligated to quarantine for 14 days and re-test on their own cost. Passengers in transit may travel through the Republic of Croatia provided that it is possible to enter or transit through the neighboring country. Also in order to shorten border checks, it is advised for all passengers to fill out an online form that you can find here.

International Destinations Reopening to Tourists

Cyprus


Hotels in Cyprus began to reopen on June 1, while international air travel restarted on June 9. Cyprus started allowing travel from certain European countries, including Austria, Denmark, Germany, Greece, and Switzerland with no negative test required. The government created three lists based on the epidemiological situation, which explains what conditions must be met. You can find the lists here.

 • Zoznam A


Ide o krajiny, ktoré sa považujú za krajiny s nízkym rizikom a pre cestujúcich prichádzajúcich z týchto destinácií sa nevyžaduje negatívny test ani karanténa. Zoznam sa pravidelne aktualizuje. V súčasnosti cestujúci z Rakúska, Nemecka, Dánska, Grécka, Estónska, Írska, Lotyšska, Litvy, Malty, Maďarska, Poľska, Slovenska, Slovinska, Fínska, Švajčiarska, Islandu, Lichenštajnska, Nórska, Japonska, Kanady, Nového Zélandu a Južnej Kórey. môže vstúpiť na Cyprus bez obmedzení.

 • Zoznam B


Cestujúci prichádzajúci z týchto krajín musia testovať vírus na negatívny výsledok najneskôr 72 hodín pred príchodom. Zoznamy v súčasnosti tvoria Belgicko, Bulharsko, Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Chorvátsko, Holandsko, Česká republika, Andorra, Monako, Vatikán, San Maríno, Alžírsko, Austrália, Gruzínsko, Maroko, Rwanda, Thajsko, Tunisko, Uruguaj, China.

 • Zoznam C.


Všetky krajiny, ktoré nie sú uvedené v kategórii A alebo B, spadajú do kategórie C. Pre cestujúcich z krajín tejto kategórie nie je vstup vôbec povolený, s výnimkou obyvateľov Cypru.

Je zaujímavé, že Cyprus uviedol, že krajina pokryje všetky náklady cestujúcich, ak budú mať pri návšteve pozitívny test na prítomnosť koronavírusu.

International Destinations Reopening to Tourists

Grécko


Grécko sa otvorilo pre návštevníkov z EÚ, Číny, Japonska, Izraela, Nového Zélandu a niekoľkých ďalších krajín, ktoré majú ohniská koronavírusu pod kontrolou. Zatiaľ nie je nutná žiadna karanténna doba, ale je možné náhodné testovanie na letisku. V júli Grécko uzavrelo svoje hranice pre cestujúcich zo Srbska kvôli nárastu infekcií.

International Destinations Reopening to Tourists

Francúzsko


Francúzsko 15. júna zrušilo obmedzenia pre cestujúcich z EÚ, už od nich nevyžaduje, aby mali medzinárodné cestovné osvedčenie alebo obdobie karantény. Francúzsko oznámilo, že bude vyžadovať, aby prichádzajúci cestujúci zo 16 krajín absolvovali povinné testovanie na letisku.

Od cestujúcich z týchto krajín sa bude vyžadovať, aby sa na letisku podrobili testu COVID-19:

 • Alžírsko

 • Bahrain

 • Brazília

 • India

 • Izrael

 • Kuvajt

 • madagaskar

 • Panama

 • peru

 • katar

 • Srbsko

 • južná Afrika

 • Turecko

 • Omán

 • Spojené Arabské Emiráty

 • Spojené štáty


International Destinations Reopening to Tourists

Island


Island nikdy neuzavrel svoje hranice pre cestujúcich z EÚ, po príchode sa však vyžadovala 14-denná karanténa. 15. júna krajina začala umožňovať cestujúcim v EÚ absolvovať bezplatný test COVID-19, aby sa vyhli karanténe. Od 1. júla už nebude testovanie COVID-19 bezplatné, cestujúci budú musieť zaplatiť okolo 100 dolárov.

International Destinations Reopening to Tourists

čierna Hora


Passengers can travel to Montenegro without quarantine, as long as they are arriving from countries with a rate of transmission below 25 per 100,000 inhabitants. They are updating this list daily and you can find it here. Passengers from Albania, Bosnia and Herzegovina, Kosovo, Turkey, Israel, Poland, Romania, Italy and Ukraine will be obligated to present a negative PCR test upon arrival. French, UK and Spanish passengers will need to self-isolate upon arrival.

International Destinations Reopening to Tourists

Malta


Malta sa prvý raz znovu otvorí pre cestovný ruch 1. júla, čo umožní návštevníkom z viac ako 20 krajín vstúpiť do krajiny bez izolačného obdobia. Medzi krajiny povolené v prvej vlne znovuotvorenia patria Nemecko, Rakúsko, Cyprus, Švajčiarsko, Island, Slovensko, Nórsko, Dánsko, Maďarsko, Fínsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Luxembursko, Česká republika, Taliansko, Francúzsko, Španielsko , Poľsko, Grécko a Chorvátsko.

V druhej etape opätovného otvárania bude Malta od 15. júla 2020 vítať turistov z celého sveta.

International Destinations Reopening to Tourists

Francúzska Polynézia


Francúzska Polynézia bude opäť otvárať medzinárodným príchodom od 15. júla 2020. Nebude tiež platiť požiadavka na vlastnú izoláciu. Cestujúci budú musieť vykonať test COVID-19 72 hodín pred odletom a pri príchode preukázať negatívny test.

International Destinations Reopening to Tourists

španielsko


Španielsko otvorilo svoje hranice členom Schengenskej zóny EÚ a Veľkej Británii 21. júna. Cestujúcim z iných krajín, ktoré nie sú členmi Schengenu, bude umožnený vstup do krajiny bez povinnosti karantény od 1. júla.

International Destinations Reopening to Tourists

Spojene kralovstvo


Spojené kráľovstvo nikdy nezatváralo svoje hranice pre medzinárodné cestovanie. 8. júna však zaviedli pravidlo, ktoré vyžaduje, aby boli návštevníci v karanténe na 14 dní, s výnimkou tých, ktorí cestujú z Írska, Normanských ostrovov alebo ostrova Man. Vláda 10. júla oznámila, že od cestujúcich z krajín s nízkym rizikom, ako sú Nemecko a Francúzsko, sa už nebude vyžadovať karanténa. Britskí turisti na dovolenke v Španielsku sa budú musieť po návrate izolovať dva týždne po návrate infekcií v troch španielskych regiónoch.

International Destinations Reopening to Tourists

Turecko


Turecko otvorilo svoju hranicu pre zahraničných cestujúcich, s výnimkou pozemnej hranice s Iránom.

Ázie


Južná Kórea, Čína a ďalšie krajiny ostávajú pre medzinárodné cestovanie zatvorené a momentálne nie je stanovený žiadny termín ani plán na opätovné otvorenie. Niektoré krajiny však ohlásili plány na opätovné otvorenie.

Srí Lanka


Srí Lanka znovu otvorí svoje hranice pre zahraničných turistov od 1. augusta 2020. Cestujúci zo všetkých krajín budú vítaní, budú sa však uplatňovať prísne pravidlá. Cestujúci by mali mať pri sebe negatívny výsledok testu vykonaný najneskôr 72 hodín pred príchodom. Všetci cestujúci budú musieť po príchode absolvovať ďalší test, ktorý bude zadarmo. A ďalší test, ktorý trvá 4 až 5 dní. Zahraniční cestujúci tiež nebudú mať povolený vstup do verejnej dopravy. Cestujúci budú môcť zostať iba v ubytovacích zariadeniach schválených vládou a musia v krajine stráviť minimálne päť dní.

International Destinations Reopening to Tourists

Bali


Domáci cestovný ruch na Bali sa obnoví 9. júla 2020. Ak je miestny prenos nízky, Bali podľa vlády Bali znovu otvorí svoje hranice pre zahraničných turistov v októbri.

International Destinations Reopening to Tourists

dubaj


Spojené arabské emiráty oznámili, že od 7. júla 2020 umožnia zahraničným návštevníkom Dubaja. Všetci turisti budú povinní predložiť nedávne negatívne osvedčenie Covid-19 alebo podstúpiť testovanie na dubajských letiskách. Tí, ktorí budú mať pozitívny test, budú povinní izolovať sa 14 dní. Ďalšou požiadavkou pre turistov bude aplikácia Covid-19 DXB, ktorá by si mala zaregistrovať svoje údaje.

International Destinations Reopening to Tourists

Maledivy


Maldivy znovu otvoria svoje hranice pre medzinárodných cestujúcich 15. júla. Tridsaťdňové bude všetkým turistom udelené bezplatné vízum pri príchode s potvrdenou rezerváciou pobytu v ktoromkoľvek registrovanom turistickom zariadení v krajine. Celú dovolenku je potrebné rezervovať v jednom zariadení, s výnimkou tranzitných opatrení. Pri príchode nebude prebiehať povinná karanténa ani testovanie. Turisti budú musieť vyplniť iba formulár zdravotného vyhlásenia.

International Destinations Reopening to Tourists

Karibský


Karibik sa pre turistov znovu otvorí od polovice júna a júla.

Aruba


Aruba oznámila oficiálne opätovné otvorenie hraníc medzinárodného cestovania pre rôzne krajiny medzi 15. júnom a 10. júlom 2020. Cestujúcim z Kanady, Európy a zvyšku Karibiku bude umožnený vstup po 1. júli a cestujúci v USA môžu vstúpiť po 10. júla. Ak uvažujete o návšteve Aruby, mali by ste si nechať urobiť negatívny výsledok testu najneskôr 72 hodín pred ich návštevou, alebo by ste sa mali podrobiť testu pri príchode s poplatkom.

International Destinations Reopening to Tourists

Bahamské ostrovy


Bahamy sa oficiálne otvoria pre cestovný ruch 1. júla 2020 pre turistov z celého sveta. Ak cestujúci neboli vystavení vírusu alebo nevykazovali žiadne príznaky, bude im poskytnutý vstup bez karantény. Cestujúci by mali vyplniť online elektronický formulár zdravotného vyhlásenia a priniesť negatívny test nie skôr ako 10 dní.

International Destinations Reopening to Tourists

Bermudy


Bermudy začnú prijímať medzinárodné prílety 1. júla. Cestujúci budú musieť byť podrobení negatívnemu testu COVID-19 najneskôr 72 hodín pred odletom, zdravotnému poisteniu a musia mať na tvári a na letisku ochranné masky. Po príchode budú musieť návštevníci podstúpiť ďalší test COVID-19 a izolovať ich, kým nedostanú výsledky.

International Destinations Reopening to Tourists

jamaica


Jamajka sa medzinárodným turistom otvorila 15. júna. Všetci prichádzajúci cestujúci na Jamajku budú musieť mať pred registráciou cestovné povolenie na let na Jamajku, ktorý nájdete tu.

International Destinations Reopening to Tourists
Hawaii


V marci Havaj zaviedol povinnú 14 karanténu pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich zo štátu. Toto pravidlo zostane v platnosti do 1. augusta 2020, keď už nebude potrebné obdobie karantény. Namiesto toho by sa mal poskytnúť negatívny výsledok testu vykonaný nie skôr ako 72 hodín pred príchodom.

International Destinations Reopening to Tourists

Aljaška


Cestujúci cestujúci na Aljašku majú niekoľko rôznych možností. Ak sa chcú cestujúci vyhnúť karanténe, budú musieť predložiť negatívny výsledok testu vykonaný najneskôr 72 hodín pred príchodom. Cestujúci sa môžu tiež podrobiť testu pri príchode, karanténa však bude platiť až do doby, keď dostanú výsledky testu. Ak cestujúci nebudú mať negatívny test, bude povinná 14-denná karanténa. Následný test bude vyžadovaný 7 - 14 dní pobytu.

International Destinations Reopening to Tourists

Spojené štáty


USA obmedzili vstup všetkým cudzincom, ktorí za posledných 14 dní navštívili Brazíliu, Čínu, Irán, schengenský priestor, Írsko alebo Spojené kráľovstvo.
Občania USA a osoby s trvalým pobytom, ktoré prešli alebo sa nachádzali v niektorej z krajín, ktoré obmedzili vstup za posledných 14 dní, môžu stále vstúpiť do USA, musia však priletieť na jedno z nasledujúcich letísk: Atlanta (ATL), Boston (BOS) , Chicago (ORD), Dallas (DFW), Detroit (DTW), Honolulu (HNL), Los Angeles (LAX), Miami (MIA), New York (JFK alebo EWR), San Francisco (SFO), Seattle (SEA) ) a Washington (IAD).

Rodinní príslušníci občanov USA a osoby s trvalým pobytom a niektoré ďalšie obmedzené kategórie držiteľov víz (zamestnanci OSN a diplomati) môžu vstúpiť do Spojených štátov. 22. júna však prezidentský výkonný príkaz obmedzil vstup pre určité prisťahovalecké víza. Obmedzený vstup sa vzťahuje na uchádzačov o uchádzačov o štúdium H-1B, H-2B, L-1, J-1 zúčastňujúcich sa na stáži, stážistov, učiteľov, táborových poradcov alebo letných pracovných a cestovných programov a na všetkých manželov alebo deti zahrnutých uchádzačov, ktorí sa hlásia o účasť. pre víza H-4, L-2 alebo J-2. Existujú určité výnimky pre zdravotníckych pracovníkov a vládnych úradníkov.

Môžete nájsť všetky informácie týkajúce sa vízových obmedzení tu.

International Destinations Reopening to Tourists

Brazília


Brazília obmedzila vstup všetkým cudzincom okrem určitých držiteľov víz. Občania, obyvatelia, zamestnanci štátnej správy a ich rodinní príslušníci, najbližší rodinní príslušníci občanov, diplomati, cestujúci s povolením vlády, cestujúci s národným migračným registrom alebo cestujúci v tranzite, ktorí neopustia medzinárodný priestor letiska, sú vyňatí. z obmedzení.

Cudzinci akejkoľvek štátnej príslušnosti môžu vstúpiť na územie Brazílie, ak majú dočasné vízum na jeden z týchto účelov:

 • Výskum, výučba alebo akademické rozšírenie;

 • študovať

 • Práca

 • Investícia

 • Rodinné stretnutie

 • Umelecké alebo športové činnosti na dobu určitú


International Destinations Reopening to Tourists

Mexiko


Mexiko nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa vstupu, ale cestujúci prichádzajúci z krajín postihnutých COVID-19 budú v prípade potreby testovaní a karanténovaní. Pozemná hranica medzi Mexikom a USA bola uzavretá pre nepodstatnú dopravu.

International Destinations Reopening to Tourists