Hongkong rozširuje zákaz cestovania a zachraňuje Cathay

Písomné a uverejnené 12. júna 2020 See this post in English

Po správach a aktualizáciách okolo pandémie COVID-19 bolo veľa leteckých spoločností nútených pozastaviť alebo obmedziť svoju každodennú prevádzku. Máme najnovšie informácie od leteckých spoločností a hotelov z celého sveta. Keď sa pandémia začala pomaly spomaľovať, najmä v Európe, letecké spoločnosti pomaly prestavujú svoje letové poriadky, vydávajú propagačné akcie a čo je najdôležitejšie - opäť lietajú. Nie všetky krajiny však obmedzenia zmiernia. Hongkonský minister zdravotníctva oznámil, že zákaz príchodov osôb, ktoré nemajú trvalý pobyt, sa predĺži o ďalšie tri mesiace.

Hong Kong Extends Travel Ban and Bails out Cathay

Hong Kong Extends Visitor Travel Ban


Hongkonská ministerka zdravotníctva Sophia Chan oznámila 9. júna 2020, že Hongkong predĺži obmedzenia týkajúce sa návštevníkov o ďalšie tri mesiace. Hongkong pôvodne zaviedol zákaz cestovania pre návštevníkov 24. marca 2020, ktorý už bol predĺžený a jeho platnosť sa má tento mesiac čoskoro skončiť. S týmto posledným predĺžením bude zákaz návštevnosti platiť do septembra 2020.

Hong Kong Extends Travel Ban and Bails out Cathay

Začiatkom júna začalo letisko v Hongkongu umožňovať tranzitným cestujúcim. Pred týmto letiskom došlo k historicky nízkemu poklesu cestujúcich o 99,6%. Všetci tranzitní cestujúci majú na pamäti určité obmedzenia. Cestujúci sa nebudú môcť pripojiť k pevninskej Číne a z nej a tranzit cez osem hodín nie je povolený. Všetci cestujúci by si mali celú cestu rezervovať na jednom lístku.

Vláda z Hongkongu zachraňuje Cathay Pacific


Vláda Hongkongu získa akcie a poskytne pôžičku spoločnosti Cathay Pacific v rámci plánu rekapitalizácie leteckej spoločnosti. Väčšinovými vlastníkmi spoločnosti Cathay Pacific sú spoločnosť Swire Group so 45% podielom, Air China s 29,99% a Qatar Airways s 10%. V rámci procesu rekapitalizácie sa zníži väčšina akcií leteckej spoločnosti a vláda bude mať 6% podiel.

Od úradníka tlačová správa:
„Sme vďační za kapitálovú podporu vlády HKSAR, ktorá umožňuje spoločnosti Cathay Pacific udržiavať naše operácie a naďalej prispievať k postaveniu hongkonského medzinárodného leteckého uzla. Sme vďační aj našim akcionárom za dôveru v dlhodobú budúcnosť spoločnosti Cathay Pacific a v schopnosť vedúceho tímu spoločnosti Cathay Pacific viesť naše letecké spoločnosti cez najnáročnejšie obdobie v histórii skupiny. “ Predseda Cathay Pacific Patrick Healy

Hong Kong Extends Travel Ban and Bails out Cathay

Od začiatku pandémie COVID-19 znížila Cathay Pacific kapacitu cestujúcich o 97%. Letecká spoločnosť bola tiež nútená znížiť platy vedúcich pracovníkov a zaviesť plán dobrovoľného odchodu zamestnancov.