Moje najobľúbenejšie veci na Maldivách (Muž a Hulhumale)

Písomné a uverejnené 9. októbra 2019 See this post in English

Moje najobľúbenejšie veci na Maldivách (Male a Hulhumale) - Úvod


Muž je obchodné centrum na Maldivách s hustotou obyvateľstva väčšou ako je hustota obyvateľstva v Hongkongu. Hlavný ostrov je teraz spojený s bývalou chrbtovou vodou Hulhumale pomocou novovybudovaného mosta, ktorý tiež spája oba ostrovy s letiskom. Po tomto rozšírení sa oblasť stáva jedným veľkým mestom a hodnoty nehnuteľností prechádzajú cez strechu.

Hulhumale má niekoľko celkom slušných pláží a Male je obchodným centrom Maldiv - oblasť je pre mňa oveľa zaujímavejšia ako väčšina (slávnejších) letovísk Maldivy. Zostaňte pár dní a užite si úžasne priateľskú miestnu komunitu a miestnu islamskú pohostinnosť.

Moje najobľúbenejšie veci na Maldivách (muži a Hulhumale) - obíďte sa


Taxíky sú bohaté a s mostom a predĺženými cestami okolo mesta Male je teraz najlepším spôsobom, ako sa obísť. Typické cestovné je 100 MVR (7 USD) odkiaľkoľvek a kdekoľvek na troch ostrovoch (vrátane letiska).

Typické maldivské lode a trajekty sa trasú aj pri miernych búrkach - radšej si na to rýchlo zvyknite. Akokoľvek som na Maldivách, naleje to najmenej polovicu času (a veľa vetra na lode).

Majte na pamäti, že existuje veľa motocyklov, ktoré idú VŠETKO na mužov a chodníky sú malé. Zvyčajne je to bezpečné, ale na chvíľu si na to zvyknete.

Moje obľúbené veci na Maldivách (Muž a Hulhumale) - Pripojenie


To bol na Maldivách hlavný problém, ale v meste môžete vidieť veľa reklamy na linky ADSL. Mnoho kaviarní a reštaurácií teraz poskytuje pripojenie 2 Mbit alebo lepšie.

Na mojej poslednej ceste som dostal SIM kartu a všade som mal stabilné pripojenie LTE. K dispozícii sú dátové balíčky pre 50 GB za 50 dolárov mesačne, ak zostanete dlhšie.

Moje obľúbené veci na Maldivách (Muž a Hulhumale) - Znečistenie


Čerstvým vetrom mora je znečistenie ovzdušia veľmi malé. Vody okolo Male sú viditeľne plné odpadkov, ale iba ísť do Huluhumale vás uistí, že máte čistú a teplú vodu.


Moje obľúbené veci na Maldivách (Muž a Hulhumale) - Vidieť a robiť


Východná pláž na Hulhumale


My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)

Táto časť východného pobrežia Hulhumale prichádza s dokonalou plážou s čistou vodou, vzdialenou od rušného mesta Male. Z centra mesta Male je to však iba 15 minút jazdy taxíkom. K dispozícii je veľká „štruktúra bazéna“, ak si chcete zaplavať niekoľko pruhov v krásnej teplej vode.

Keďže miestni obyvatelia sa radi chodia kúpať neskoro, má tiež silné osvetlenie.

Mužská hlavná mešita


My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)

Náboženstvo hrá na Maldivách v každodennom živote obrovskú úlohu. Väčšina mešít je omnoho zaujímavejšia zvonka ako zvnútra (podľa návrhu!). Prejdite sa trochu pri hlavnej mešite.

Prechádzka do centra mesta Male


Čistá energia tohto ostrova je fascinujúca - veľa novej výstavby, starých budov - premávky a prístavu vytvárajú jedinečnú pamiatku - všetko, čo musíte urobiť, je blúdiť po malých uličkách.

Piknikový ostrov


My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)


Tento úžasný ostrovček je vzdialený asi hodinu od mesta Male a je otvorený pre jednodňové výlety. Existuje mnoho operátorov, ktorí organizujú výlety v malom rozsahu - jednoducho požiadajte o najlepšiu cenu.

Moje obľúbené veci na Maldivách (Muž a Hulhumale) - Jesť a piť


Muž a Hulhumale poskytujú prekvapivý výber kvalitnej kávy a dobrého jedla. Majte na pamäti, že národ Maldivy je suchý - alkohol možno podávať iba registrovaným hosťom v strediskách.


Moje obľúbené veci na Maldivách (Muž a Hulhumale) - Kde sa ubytovať


Po celom Maldivách je neuveriteľné množstvo stredísk. Všeobecne platí, že sadzby za izbu sa znížili, zatiaľ čo poplatky za prevod (t. J. Skrytý poplatok za rezort) sú výrazne vyššie. Na Maldivách existuje množstvo nehnuteľností, ktoré vám umožnia získať body a nočné certifikáty zdarma, budete si však musieť veľmi drahé jedlo / nápoje a spiatočnú prepravu z letoviska, ktorá dnes na väčšine miest ľahko prekračuje cenu za izbu.

Najlepším podnikom na Maldivách je práve prevádzka turistov z / do ich letovísk, pretože spiatočné lety za 30 minútové lety môžu ľahko stáť 600 dolárov na osobu!

Hulhumale má množstvo vynikajúcich menších penziónov a butikových hotelov. Izby môžu byť malé a neexistujú žiadne reťazové hotely, ale nemal som problém nájsť kvalitnú izbu okolo 70 dolárov, keď som práve kráčal. Ceny na hlavných rezervačných stránkach sa zdali byť o niečo vyššie a bolo ťažké posúdiť ubytovanie iba podľa obrázkov (v oblasti sú niektoré skutočne útržkovité).Seahouse

My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)

SeaHouse ponúka skvelé indické jedlo inšpirované nízkymi cenami s krásnym výhľadom na more a letiskovú dráhu. Moje obľúbené miesto na ostrove.

Sala Thai

My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)

Sala Thai nie je najlacnejšou možnosťou, ale bude vám chýbať Thajsko. Vynikajúca príprava a prezentácia.

Kávovary Meriyaki

My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)

Espresso je v mnohých islamských krajinách „drogou voľby“ a pražená káva Meriyaki ju kombinuje s vynikajúcimi fazuľami a prezentáciou. Nie je to lacné, ale je chutné a silné. Jediný problém - nie je k dispozícii žiadna sieť Wi-Fi.

Modus Operandi


My favorite Things to do Maldives (Male and Hulhumale)

Ďalší príklad vynikajúcej kvalitnej kávy tretej vlny na malom ostrove.