Saudská Arábia otvára dvere novému turistickému vízu do 49 krajín!

Písomné a uverejnené 27. septembra 2019 See this post in English

Saudská Arábia v piatok otvorila dvere zahraničným turistom. Zavádzajú nový vízový režim pre 49 krajín a apelujú na zahraničné spoločnosti, aby investovali do sektoru, v ktorý dúfa, že do roku 2030 prispeje 10 percentami hrubého domáceho produktu.

Saudi Arabia opening doors to 49 countries with the new tourist visa!

Moslimské kráľovstvo, ktoré bolo desaťročia pomerne uzavreté, v posledných rokoch zmiernilo prísne sociálne predpisy. Zastavili segregáciu mužov a žien na verejných miestach a požadovali od žien, aby nosili všade čierne šaty alebo abayy.

Vedúci turistického ruchu Ahmed Al-Khateeb v rozhovore pre agentúru Reuters v rozhovore pred oficiálnym oznámením uviedol, že abayas nebude povinná pre ženy turistky, ale skromné ​​šaty sú aj na verejných plážach.

"We will have enough tourists to come to Saudi Arabia to enjoy other things. We remain authentic, and we have a great culture where many, many tourists would love to come and explore this culture and learn more about it and see it and experience it." Ahmed Al-Khateeb said


Nový vízový režim pre 49 krajín


Saudská Arábia zavádza nový vízový režim pre 49 krajín. Víza budú k dispozícii online za približne 80 dolárov (Dh294) bez žien bez sprievodu ako v minulosti. Prístup do moslimských svätých miest Makka a Medina je obmedzený.

Doteraz boli cudzinci cestujúci do Saudskej Arábie do značnej miery obmedzení na rezidentných pracovníkov a ich rodinných príslušníkov, obchodných cestujúcich a moslimských pútnikov, ktorí dostali zvláštne víza na návštevu Makka a Madinah. V súčasnosti môžu do krajiny voľne cestovať iba občania Bahrajnu, Kuvajtu, Ománu a Spojených arabských emirátov.

Saudi Arabia authorities recently launched the website whereintheworld.co that shows beautiful pictures of destinations along with captions such as “Does this look like Morocco to you? It's not!” to boost interest in their country.

Vízový plán je súčasťou ambicióznych plánov korunného princa Mohammeda bin Salmana na rozvoj nových priemyselných odvetví. Chce otvoriť spoločnosť vrátane predstavenia predtým zakázanej zábavy. Mnohé z jeho reforiem získali medzinárodné uznanie. Kráľovstvo ukončilo zákaz kín takmer 40 rokov, umožňovalo hudobné koncerty. To zahŕňa vystúpenia západných popových hviezd a organizovanie medzinárodných športových podujatí.

Saudská Arábia má pred sebou prísne zákony, ale je to krok do budúcnosti. Úplný zoznam 49 krajín, ktoré dostanú príležitosť na turistické vízum, bude zverejnený o 22.30 hod. SAE.