Recenzia ekonomickej triedy TAM (domáci Brazília) z Rio de Janeira (GIG) do Recife (REC)

Písomné a uverejnené 26. januára 2016 See this post in English

TAM Economy Class Review (Brazil Domestic) Rio de Janeiro (GIG) to Recife (REC)

Po mojom návšteva Ria - Vrátil som sa späť na letisko GIG. Je to len 11 míľ, ale premávka je úplne nepredvídateľná a cesta tam môže trvať dve hodiny. UberX je teraz v Rio de Janeiro, ale neustále sa zvyšoval (často 2,7x), takže som si nebol istý, či nájdem Uber v špičke. Mal som však šťastie a okolo 17:00 sa neobjavil žiadny nával a prišiel mi priateľský vodič Uber (bez znalosti angličtiny), ktorý ma vyzdvihol. Len 11 míľ trvalo asi 11 míľ, čo je vzhľadom na dopravnú špičku skvelý čas. Celková suma vyšla na 12,97 dolárov - cítil som sa trochu zle :(

TAM má na termináli 2 veľkú odbavovaciu plochu, ktorá je omnoho novšia ako terminál 1, čo je skládka (pozri môj prehľad letov s COPA v roku 2013). Ale je to veľmi nedokončené. Registrácia bola jednoduchá, ale agent bol veľmi presvedčený, že je potrebné skontrolovať môj prírastok. Limit je len 7 kg a baňa vyšla na 13,5 kg. Vrecká sú zadarmo na kontrolu, tak som sa vzdal.

Spýtal som sa na salónik a na moje prekvapenie žiadny salónik pre vnútroštátne lety neexistuje. Pre každú leteckú spoločnosť!

Letiská sú trochu neprehľadné, pretože veľa vybavenia je rozmiestnených medzi rôznymi úrovňami. Tam je odletová hala predtým, ako je bezpečnosť taká neúrodná - cíti sa oveľa viac ako stavenisko ako terminál. Na moje prekvapenie je však Wi-Fi na letisku v odbavovacej oblasti rýchle (v porovnaní s minulosťou je to veľmi pomalé zabezpečenie).

Medzi príchodmi a odchodmi je ďalšia úroveň s potravinovým kurtom a pekne urobenou Starbucks. Toto je tiež jediné miesto so správnymi vývodmi. Mám tu ešte niekoľko obchodov vrátane lekární (čo bolo skvelé, pretože môj napájací adaptér sa vzdal).

Zabezpečenie je pre všetkých ako TSA Pre - sotva existuje. Brazília nikdy nemala väčšie problémy s terorizmom a žiadne únosy letov, takže je to do istej miery pochopiteľné. Nástupná oblasť nie je zlá s niekoľkými ďalšími obchodmi, ktoré predávajú dosť nebezpečne vyzerajúce potraviny. Môj let do Recife bol neskoro nalodený a bol úplne plný. TAM používa A320 s vysokou hustotou a minimálnym stúpaním sedadla. Mohol by som zapadnúť.

TAM Economy Class Review (Brazil Domestic) Rio de Janeiro (GIG) to Recife (REC)

TAM Economy Class Review (Brazil Domestic) Rio de Janeiro (GIG) to Recife (REC)

To, čo som si uvedomil bez všetkých tých skontrolovaných batožín, je nástup a výstup z lietadla oveľa rýchlejšie. Úžasný!

Všetky oznámenia sú v portugalčine s TAM Domestic - teda nie, že by som hľadal niečo prekvapujúce, ale bol som zvedavý na našu cestu. 1 250 míľ by nám trvalo 3 hodiny a v podstate by sme sledovali atlantické pobrežie priamo na sever. Mali sme neustále turbulencie - nič skutočne zlé však nebolo. Letušky vyšli s malým balíčkom občerstvenia a vodou v polovici letu. Boli super priateľskí a našli si čas so všetkým, čo si želali. Je to, akoby lietanie bolo stále super vzrušujúcou vecou.

Čo som si všimol, nejeden človek mal otvorený notebook alebo dokonca slúchadlá s potlačením hluku. Ľudia driemali alebo len relaxovali. Je zrejmé, že som nebol v USA!

LAN / TAM má skvelý palubný zábavný systém s množstvom filmov a relácií, ktoré sa prenášajú priamo do vášho zariadenia. Úlovok? Aplikáciu musíte nainštalovať pred odletom. Na mojom notebooku by to nefungovalo, pretože by sa požadovaný súbor „dmg“ nenainštaloval. Žiadne filmy pre mňa, dobre.

TAM Economy Class Review (Brazil Domestic) Rio de Janeiro (GIG) to Recife (REC)

TAM Economy Class Review (Brazil Domestic) Rio de Janeiro (GIG) to Recife (REC)

Prišli sme včas do Recife - čo bolo mimo, že sme leteli VÝCHODOM, ale zmenili sme čas, keď sme leteli NA ZÁPAD (o hodinu späť). Slnko vyjde o 5:00 ráno po celý rok v Recife! To som nikdy predtým nemal! Pršalo silno a manipulanti s batožinou mali zdanlivo pomalý deň - vynesenie (mnohých) tašiek trvalo 45 minút. Ale videli sme, ako manipulátor batožiny hýbe taškami pomocou skvelej videoinštalácie.

TAM Economy Class Review (Brazil Domestic) Rio de Janeiro (GIG) to Recife (REC)

Letiskové taxíky v Recife sú veľmi pekné - žiadne zjednávanie. Všade sú odmerané taxíky, ktoré nemajú žiadne ďalšie poplatky iba za to, že začali jazdiť z letiska.