Başlıca ABD Hava Yolları Değişiklik Ücretlerini Kaldırıyor

Yazılı ve Yayınlanmış 1 Eylül 2020 See this post in English

Pek çok havayolu, seyahat talebini önemli ölçüde azaltan COVID-19 salgınından çok etkilendi. İlk olarak, United Airlines'ın yurt içi ABD seyahatleri için tüm değişiklik ücretlerini kaldıracağını duyurduğunu gördük. United'ın kararının ardından, Delta ve American Airlines gibi diğer bazı ABD taşıyıcıları da benzer duyurularla geldi.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

United Airlines Eliminates Change Fees


United Airlines, derhal geçerli olmak üzere ABD yurt içi seyahatlerindeki tüm değişiklik ücretlerini kaldıracağını duyurdu. Değişiklik ücreti politikası ABD, ABD Virjin Adaları ve Porto Riko içindeki tüm standart Ekonomi ve Premium kabin biletleri için geçerlidir. Ayrıca, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren, tüm United yolcuları, bilet türü veya hizmet sınıfı ne olursa olsun seyahatlerinin yapıldığı günden ayrılan bir uçuşta ücretsiz beklemede uçabilirler. MileagePlus Premier üyeleri, aynı bilet ücreti sınıfında bir koltuk mevcutsa, aynı kalkış ve varış şehirlerini orijinal biletleriyle aynı gün farklı bir uçuşta onaylayabilecekler.

Memurdan basın bülteni:
Bu günlerde değişim kaçınılmaz - ama en önemli olan buna nasıl yanıt verdiğimiz. Müşterilerimizden nereleri iyileştirebileceğimizi duyduğumuzda, bu ücretten kurtulmak çoğu zaman en önemli taleptir. Daha önceki zor zamanların ardından, havayolları bazen müşteri hizmetleri pahasına, hayatta kalmak için zor kararlar aldı. Biz bu krizden çıkarken United Airlines aynı oyun kitabını takip etmeyecek. Bunun yerine, tamamen farklı bir yaklaşım sergiliyor ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermenin yeni yollarını arıyoruz.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

American Airlines Değişiklik Ücretlerini Kaldırıyor


United'a benzer şekilde American Airlines, Premium Kabin ücretlerinde ve çoğu Ana Kabin ücretlerinde tüm iç ve kısa mesafeli dış hat uçuşları için değişiklik ücretlerini kaldırdıklarını açıkladı. Değişiklik yok ücreti politikası artık 50 ABD eyaleti, Kanada, Meksika, Porto Riko, ABD Virjin Adaları ve Karayipler için Temel Ekonomi hariç tüm diğer ücret sınıflarında geçerli olacaktır. Havayolu ayrıca, planlanan seyahatten önce seyahat planlarını değiştiren müşterilerin orijinal biletlerinin tam değerini korumalarına da izin verecek. Diğer bir deyişle, müşteriler herhangi bir kalıntı değer için bir fiş alacaklardır. AAdvantage elit üyeleri, Temel Ekonomi dahil tüm biletlere seyahat avantajlarını (yükseltmeler, tercih edilen koltuklar) uygulayabilecekler. Ayrıca, 1 Ekim 2020'den itibaren tüm müşteriler aynı gün ve aynı varış noktası için daha önceki uçuşlarda ücretsiz olarak beklemede uçma imkanına sahip olacaklar.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Delta Değişim Ücretlerini Ortadan Kaldırır


Bir diğer büyük ABD havayolu şirketi Delta, Temel Ekonomi ücretleri dışındaki tüm yurt içi değişim ücretlerini derhal geçerli olacak şekilde kaldıracağını duyurdu. Bu hiçbir ücret feragatnamesi ABD, ABD Virjin Adaları ve Porto Riko için geçerli olmayacaktır. Delta ayrıca, uluslararası uçuşlar ve Temel Ekonomi ücretleri de dahil olmak üzere yeni satın alınan uçuşlar için değişiklik ücretlerinden muafiyetini yıl sonuna kadar uzatacak ve 17 Nisan 2020'den önce rezerve edilen biletler için Aralık 2022'ye kadar seyahat kredilerinin sona ermesini uzatacaktır.

Delta CEO'su Ed Bastian, Beyan:
Esnekliğe geçmişte olduğundan farklı bir şekilde yaklaşmamız gerektiğini daha önce söylemiştik ve bugünkü duyuru, müşterilerimize sektör lideri esneklik, alan ve ilgi sunduğumuzdan emin olmak için bu söze dayanmaktadır. Bekledikleri yüksek standartta esnekliği sürdürmek için politikalarımızı değerlendirmeye devam edeceğimizi bilerek müşterilerimizin gönül rahatlığıyla rezervasyon yapmalarını ve seyahat etmelerini istiyoruz.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Delta ve United'ın American'ın değişim ücreti politikasına uyup uymadığı ve kalan değer için bir fiş ekleyip eklemediğini görmek ilginç olacak.