Hlavné americké letecké spoločnosti eliminujú poplatky za zmeny

Písomné a uverejnené 1. septembra 2020 See this post in English

Mnoho leteckých spoločností bolo tvrdo zasiahnutých pandémiou COVID-19, ktorá dramaticky znížila dopyt po cestovaní. Najprv sme videli, ako United Airlines oznamujú, že odstránia všetky poplatky za zmeny pri domácich cestách do USA. Po rozhodnutí spoločnosti United prišlo s podobnými oznámeniami niekoľko ďalších amerických dopravcov, ako sú Delta a American Airlines.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

United Airlines Eliminates Change Fees


United Airlines oznámili, že s okamžitou platnosťou odstránia všetky poplatky za zmeny týkajúce sa domácich letov v USA. Pravidlá týkajúce sa poplatkov za zmenu sa vzťahujú na všetky štandardné cestovné lístky Economy a Premium na cesty v rámci USA, Panenských ostrovov a Portorika. Od 1. januára 2021 tiež môžu všetci cestujúci lietadlom United lietať bezplatne v pohotovostnom režime pri lete odlietajúcom v deň svojej cesty, bez ohľadu na typ letenky alebo triedu dopravy. Členovia programu MileagePlus Premier budú môcť v ten istý deň potvrdiť miesto na inom lete s rovnakými mestami odletu a príletu ako pôvodný lístok, ak je k dispozícii miesto v rovnakej triede cestovného.

Od úradníka tlačová správa:
Zmena je v dnešnej dobe nevyhnutná - ale najdôležitejšie je to, ako na ňu reagujeme. Keď sa dozvieme od zákazníkov, kde by sme sa mohli zlepšiť, zbavenie sa tohto poplatku je často najvyššou požiadavkou. Po predchádzajúcich ťažkých časoch prijali letecké spoločnosti ťažké rozhodnutia o prežití, niekedy na úkor služieb zákazníkom. United Airlines nebudú nasledovať rovnakú príručku, z ktorej vychádzame z tejto krízy. Namiesto toho uplatňujeme úplne iný prístup - a hľadáme nové spôsoby, ako lepšie slúžiť zákazníkom.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Spoločnosť American Airlines eliminuje poplatky za zmeny


Podobne ako v prípade spoločnosti United, spoločnosť American Airlines oznámila, že eliminuje poplatky za zmeny pre všetky vnútroštátne a krátke medzinárodné lety s tarifami Premium Cabin a väčšinou leteniek v hlavnej kabíne. Pravidlá poplatkov bez zmeny sa teraz budú vzťahovať na ktorýkoľvek z 50 štátov USA, Kanadu, Mexiko, Portoriko, Americké Panenské ostrovy a Karibik vo všetkých ostatných triedach cestovného okrem základnej ekonomiky. Letecká spoločnosť tiež umožní zákazníkom zachovať si celkovú hodnotu svojich pôvodných leteniek, ak zmenia svoje cestovné plány pred plánovanou cestou. Inými slovami, zákazníci dostanú poukážku na akúkoľvek zostatkovú hodnotu. Členovia elity AAdvantage budú môcť uplatniť svoje cestovné výhody (vylepšenia, preferované sedenia) na všetkých letenkách vrátane základnej ekonomiky. Od 1. októbra 2020 tiež budú mať všetci zákazníci možnosť bezplatne lietať v pohotovostnom režime na predchádzajúcich letoch do toho istého cieľa v ten istý deň.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Spoločnosť Delta eliminuje poplatky za zmeny


Ďalšia významná americká letecká spoločnosť Delta oznámila, že s okamžitou platnosťou zrušia vnútroštátne poplatky za zmeny všetkých taríf iných ako sadzby základnej ekonomiky. Toto oslobodenie od poplatkov sa nebude vzťahovať na USA, Americké Panenské ostrovy a Portoriko. Spoločnosť Delta do konca roka predĺži aj odpustenie poplatkov za zmeny pri novo zakúpených letoch, vrátane medzinárodných letov a taríf základnej ekonomiky, a predĺži dobu platnosti cestovných kreditov do decembra 2022 u leteniek rezervovaných do 17. apríla 2020.

Generálny riaditeľ spoločnosti Delta Ed Bastian uviedol v a vyhlásenie:
Už sme si povedali, že k flexibilite musíme pristupovať inak, ako toto odvetvie malo v minulosti, a dnešné oznámenie vychádza z tohto prísľubu, že našim zákazníkom ponúkneme špičkovú flexibilitu, priestor a starostlivosť. Chceme, aby si naši zákazníci rezervovali a cestovali s pokojom, pretože vedia, že budeme naďalej hodnotiť naše zásady, aby sme udržali vysoký štandard flexibility, ktorý očakávajú.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Bude zaujímavé sledovať, či spoločnosti Delta a United dodržiavajú politiku zmeny poplatkov od spoločnosti American a pridávajú poukaz na zostatkovú hodnotu.