Główne amerykańskie linie lotnicze eliminują opłaty za zmiany

Napisane i opublikowane 1 września 2020 See this post in English

Wiele linii lotniczych mocno ucierpiało w wyniku pandemii COVID-19, która dramatycznie zmniejszyła popyt na podróże. Po pierwsze, widzieliśmy, jak United Airlines ogłosiły, że zlikwidują wszystkie opłaty za zmiany w krajowych podróżach do USA. Po decyzji United kilku innych amerykańskich przewoźników, takich jak Delta i American Airlines, wystąpiło z podobnymi zapowiedziami.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

United Airlines Eliminates Change Fees


United Airlines ogłosiły, że ze skutkiem natychmiastowym wyeliminują wszystkie opłaty za zmiany w krajowych podróżach do USA. Zasady dotyczące opłat za zmianę dotyczą wszystkich standardowych biletów kabinowych w klasie ekonomicznej i premium na podróż na terenie Stanów Zjednoczonych, Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Portoryko. Ponadto, począwszy od 1 stycznia 2021 r., Wszyscy pasażerowie United mogą bezpłatnie latać w trybie gotowości na lot rozpoczynający się w dniu ich podróży, niezależnie od rodzaju biletu lub klasy usługi. Członkowie MileagePlus Premier będą mogli potwierdzić miejsce na inny lot tego samego dnia z tymi samymi miastami wylotu i przylotu, co ich oryginalny bilet, jeśli dostępne jest miejsce w tej samej klasie taryfowej.

Od urzędnika informacja prasowa:
W dzisiejszych czasach zmiana jest nieunikniona - ale najważniejszy jest sposób, w jaki na nią reagujemy. Kiedy słyszymy od klientów, co możemy poprawić, pozbycie się tej opłaty jest często głównym żądaniem. Po poprzednich trudnych czasach linie lotnicze podejmowały trudne decyzje, aby przetrwać, czasami kosztem obsługi klienta. United Airlines nie będą stosować się do tego samego schematu, z którego wyszliśmy z kryzysu. Zamiast tego przyjmujemy zupełnie inne podejście - i szukamy nowych sposobów lepszej obsługi naszych klientów.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

American Airlines eliminuje opłaty za zmianę


Podobnie jak w przypadku United, American Airlines ogłosiły, że eliminują opłaty za zmianę dla wszystkich lotów krajowych i krótkodystansowych w taryfach Premium Cabin i większości taryf Main Cabin. Polityka opłat bez zmian będzie teraz obowiązywać w każdym z 50 stanów USA, Kanady, Meksyku, Portoryko, Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Karaibów we wszystkich innych klasach taryfowych z wyjątkiem ekonomicznej podstawowej. Linia lotnicza pozwoli również klientom zachować pełną wartość ich oryginalnych biletów, jeśli zmienią plany podróży przed planowaną podróżą. Innymi słowy, klienci otrzymają kupon na dowolną wartość rezydualną. Członkowie elity AAdvantage będą mogli korzystać z przywilejów podróży (podwyższenie klasy podróży, preferowane miejsca) na wszystkich biletach, w tym w klasie ekonomicznej Basic. Ponadto od 1 października 2020 r. Wszyscy klienci będą mogli bezpłatnie latać w trybie gotowości na wcześniejszych lotach do tego samego miejsca docelowego tego samego dnia.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Delta eliminuje opłaty za zmianę


Inne duże amerykańskie linie lotnicze, Delta, ogłosiły, że zlikwidują ze skutkiem natychmiastowym opłaty za zmiany krajowe we wszystkich taryfach innych niż Basic Economy. To zwolnienie z opłat będzie miało zastosowanie do Stanów Zjednoczonych, Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych i Portoryko. Delta przedłuży również do końca roku zwolnienie z opłat za zmianę nowo zakupionych lotów, w tym lotów międzynarodowych i taryf Basic Economy, oraz przedłuży okres ważności środków na podróż do grudnia 2022 r. W przypadku biletów zarezerwowanych przed 17 kwietnia 2020 r.

Delta CEO Ed Bastian said in a statement:
Powiedzieliśmy wcześniej, że musimy podchodzić do elastyczności inaczej niż ta branża w przeszłości, a dzisiejsze oświadczenie opiera się na tej obietnicy, aby zapewnić naszym klientom wiodącą w branży elastyczność, przestrzeń i opiekę. Chcemy, aby nasi klienci mogli spokojnie rezerwować i podróżować, wiedząc, że będziemy nadal oceniać nasze zasady, aby utrzymać wysoki standard elastyczności, którego oczekują.

Major US Airlines Are Eliminating Change Fees

Ciekawie będzie sprawdzić, czy Delta i United zastosują się do zasad dotyczących opłat za zmianę z American i dodadzą kupon na wartość rezydualną.