Virgin Atlantic, Amerika Birleşik Devletleri'nde İflas Koruması Yapıyor

Yazılı ve Yayınlanmış 7 Ağustos 2020 See this post in English

Virgin Atlantic de dahil olmak üzere birçok havayolu, seyahat talebini önemli ölçüde azaltan COVID-19 salgınından çok etkilendi. Birkaç ay önce Virgin Atlantic'in çalışanlarının üçte birini kovduğunu gördük. Şimdi, taşıyıcı, ABD'deki varlıklarını korumak için ABD iflas yasasının 15. Bölümü uyarınca koruma başvurusunda bulundu.

Virgin Atlantic Files Bankruptcy Protection In The United States

Virgin Atlantic Restructuring Plan


Virgin Atlantic, önümüzdeki 18 ay içinde 1,2 milyar sterlinlik bir yeniden finansman paketi aldı. Basın açıklamasına göre, yeniden yapılandırma planı beş yıllık bir iş planına dayanıyor ve hissedarlar Virgin Group ve Delta'nın, yeni özel yatırımcıların ve mevcut alacaklıların desteğiyle, havayolu 2022'de yeniden inşa edecek ve karlılığa dönecek. Onay almak için Uygulamadan önce ilgili tüm alacaklılardan alınan yeniden yapılandırma planı, Birleşik Krallık Şirketler Yasası uyarınca mahkeme tarafından onaylanmış bir süreçten geçecektir.

Memurdan basın bülteni:
Virgin Atlantic, havayolunun ve tatil işinin solventin yeniden sermayelendirilmesinin bir parçası olarak mahkeme destekli bir süreç başlatarak geleceğini güvence altına almak için büyük bir adım attı.

Virgin Atlantic Files Bankruptcy Protection In The United StatesBiraz nefes alabilmek için, ABD iflas yasasının 15. Bölümü uyarınca koruma talebinde bulundular.

Virgin Atlantic, Amerika Birleşik Devletleri'nde İflas Koruması Yapıyor


Virgin Atlantic, Birleşik Krallık'ta bir kurtarma planını sonuçlandırmak için çalışırken Amerika Birleşik Devletleri'ndeki varlıklarını korumak için ABD iflas yasasının 15. Bölümü uyarınca koruma başvurusunda bulundu. Bölüm 15, ABD varlıklarına sahip yabancı şirketlerin, evlerinde bir kurtarma planı üzerinde çalışırken kendilerini hak taleplerine karşı korumalarına izin veriyor.

Virgin Atlantic sözcüsü şunları söyledi:
Birleşik Krallık'ta dün (4 Ağustos) yapılan duruşmanın ardından, ABD'deki Bölüm 15 süreci kapsamında çözücünün yeniden sermayelendirilmesini destekleyen yardımcı işlemler de açıldı. Bu yardımcı ABD yargılamaları, ABD mahkemelerinin yabancı yeniden yapılandırma süreçlerini tanımasına izin veren hükümler kapsamında başlatılmıştır. Virgin Atlantic söz konusu olduğunda, tanınmasını istediğimiz süreç, 2006 İngiliz Şirketler Yasası'nın 26A Bölümü uyarınca bir İngiliz şirketinin çözücüyle yeniden yapılandırılmasıdır.

Virgin Atlantic, mali zorluklar nedeniyle 3.000'den fazla kişiyi işten çıkarmak zorunda kaldı. Bu sayı işgücünün üçte birini temsil ediyor. Taşıyıcı ayrıca, Mayıs ayında Gatwick Havaalanı'ndaki operasyonların sona erdiğini bir basın açıklamasında duyurdu. Richard Branson, Londra Heathrow üssü ve Manchester'dan operasyona odaklanacaklarını söyledi. Gatwick'ten Orlando, Florida ve Barbados'a hizmet veren tüm yollar Heathrow'a taşındı.