Virgin Atlantic Files Ochrona przed bankructwem w Stanach Zjednoczonych

Napisane i opublikowane 7 sierpnia 2020 See this post in English

Wiele linii lotniczych, w tym Virgin Atlantic, zostało mocno dotkniętych pandemią COVID-19, która radykalnie zmniejszyła zapotrzebowanie na podróże. Kilka miesięcy temu widzieliśmy Virgin Atlantic zwalniającą jedną trzecią swoich pracowników. Teraz przewoźnik złożył wniosek o ochronę na mocy rozdziału 15 amerykańskiego kodeksu upadłościowego, aby chronić swoje aktywa w Stanach Zjednoczonych.

Virgin Atlantic Files Bankruptcy Protection In The United States

Virgin Atlantic Restructuring Plan


Virgin Atlantic zabezpieczyła pakiet refinansowania o wartości 1,2 mld GBP na następne 18 miesięcy. Zgodnie z komunikatem prasowym plan restrukturyzacji opiera się na pięcioletnim biznesplanie, a przy wsparciu udziałowców Virgin Group i Delta, nowych inwestorów prywatnych i istniejących wierzycieli linia lotnicza odbuduje i powróci do rentowności w 2022 r. Aby uzyskać zgodę od wszystkich odpowiednich wierzycieli przed wdrożeniem plan restrukturyzacji zostanie poddany sankcjom sądowym zgodnie z brytyjską ustawą o spółkach.

Od urzędnika informacja prasowa:
Virgin Atlantic poczyniła duży krok naprzód w zabezpieczaniu swojej przyszłości, uruchamiając wspierany przez sąd proces jako część wypłacalnej rekapitalizacji linii lotniczych i działalności związanej z wakacjami, z planem restrukturyzacji, który po zatwierdzeniu i wdrożeniu sprawi, że Virgin Atlantic będzie latać.

Virgin Atlantic Files Bankruptcy Protection In The United StatesAby uzyskać trochę oddechu, złożyli wniosek o ochronę na mocy rozdziału 15 amerykańskiego kodeksu upadłościowego.

Virgin Atlantic Files Ochrona przed bankructwem w Stanach Zjednoczonych


Virgin Atlantic wystąpiła o ochronę na mocy rozdziału 15 amerykańskiego kodeksu upadłościowego, aby zabezpieczyć swoje aktywa w Stanach Zjednoczonych podczas prac nad sfinalizowaniem planu ratunkowego w Wielkiej Brytanii. Rozdział 15 pozwala zagranicznym firmom z aktywami w USA na zabezpieczenie się przed roszczeniami, podczas gdy pracują nad planem ratunkowym w domu.

Rzecznik Virgin Atlantic powiedział:
W następstwie przesłuchania w Wielkiej Brytanii, które odbyło się wczoraj (4 sierpnia), w Stanach Zjednoczonych wszczęto również postępowanie pomocnicze na rzecz dokapitalizowania rozpuszczalników w ramach ich procesu na mocy rozdziału 15. Te pomocnicze postępowania w USA zostały wszczęte na podstawie przepisów, które pozwalają sądom amerykańskim na uznawanie zagranicznych procesów restrukturyzacyjnych. W przypadku Virgin Atlantic procesem, o którego uznanie zwróciliśmy się, jest restrukturyzacja wypłacalna angielskiej firmy zgodnie z częścią 26A angielskiej ustawy o spółkach 2006.

Virgin Atlantic została zmuszona do zwolnienia ponad 3000 miejsc pracy z powodu trudności finansowych. Ta liczba stanowi jedną trzecią siły roboczej. Przewoźnik poinformował również w komunikacie prasowym o zakończeniu operacji na lotnisku Gatwick w maju. Richard Branson powiedział, że skupią się na operacjach z bazy w Londynie Heathrow i Manchesteru. Wszystkie trasy z Gatwick, które obsługiwały m.in. Orlando, Florydę i Barbados, zostały przeniesione na Heathrow.