Maldivler ve Dubai Ziyaretçilerini Yeniden Karşılıyor

Yazılı ve Yayınlanmış 23 Haziran 2020 See this post in English

COVID-19 salgınıyla ilgili haberlerin ve güncellemelerin ardından birçok havayolu, günlük operasyonlarını askıya almak veya azaltmak zorunda kaldı. Dünyanın her yerindeki havayollarından ve otellerden en son bilgilere sahibiz. İlk olarak üç ay önce neredeyse tüm havayollarının uçuşları kestiğini veya tüm hizmetleri tamamen durdurduğunu gördük. Pandemi yavaşlamaya başladığında, havayolları programlarını yavaşça yeniden oluşturuyor, promosyonlar yapıyor ve en önemlisi yeniden uçuyor. İlk olarak, Emirates'in bazı uçuşları yeniden başlattığını gördük ve şimdi BAE hükümeti yabancı ziyaretçilerin Dubai'ye tekrar girmesine izin vereceğini açıkladı. Dubai'nin kapılarını ziyaretçilere açmasının yanı sıra, Maldivler Devlet Başkanı, dış hatlar için de sınırlarını açacaklarını açıkladı.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Dubai Welcoming Visitors Again


Birleşik Arap Emirlikleri, 7 Temmuz 2020'den itibaren yabancı ziyaretçilerin Dubai'ye girmesine izin vereceğini duyurdu. Mart ayının sonunda BAE, sınırlarını yabancılara kapattı ve tüm hava trafiğini toprakladı. Pandeminin yavaşlamasıyla birlikte ülke, uluslararası seyahatlere getirilen kısıtlamaları da içeren kısıtlamaları yavaşça hafifletiyor. Tüm Turistlerin yakın zamanda bir Covid-19 negatif sertifikası sunmaları veya Dubai havalimanlarında testlere girmeleri gerekecektir. Test sonucu pozitif çıkanlar 14 gün tecrit etmek zorunda kalacak. Turistler için bir diğer gereklilik de Covid-19 DXB uygulaması olacak ve detaylarını kaydetmeleri gerekiyor.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Maldivler Uluslararası Yolcuları Karşılıyor


Ada ülkesi Devlet Başkanı İbrahim Mohamed Solih Salı günü yaptığı açıklamada, Maldivler sınırlarını 15 Temmuz'da uluslararası yolculara yeniden açacak.

Memurdan duyuru:
Maldivler COVID salgınının ardından ilerlerken, yeni bir normale uyum sağlayarak ve ekonomiyi yeniden başlatmaya hazırlanırken, uluslararası sınır 15 Temmuz 2020'de turistlere açılacak. Turizm Bakanlığı, turizm endüstrisi ile birlikte hazırlanıyor. turistlerin yeniden açılması ve karşılanması.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Turizm bakanlığı, sınırlar yeniden açıldığında uygulanacak turist varışlarıyla ilgili bir dizi yönerge duyurdu. Yönergelere göre otuz günlük ücretsiz bir varış vizesi, ülkedeki herhangi bir kayıtlı turistik tesiste kalmak için onaylanmış bir rezervasyona sahip tüm turistlere verilecektir. Transit düzenlemeler haricinde tüm tatilin tek bir tesiste rezerve edilmesi gerekir. İlginç bir şekilde, varışta zorunlu karantina veya test olmayacak. Turistlerin sadece bir sağlık beyannamesi formu doldurmaları gerekecek.