Malediwy i Dubaj ponownie witają gości

Napisane i opublikowane 23 czerwca 2020 See this post in English

Po wiadomościach i aktualizacjach dotyczących pandemii COVID-19 wiele linii lotniczych zostało zmuszonych do zawieszenia lub ograniczenia codziennych operacji. Mamy najnowsze informacje z linii lotniczych i hoteli na całym świecie. Po raz pierwszy prawie wszystkie linie lotnicze ograniczały loty lub całkowicie wstrzymywały wszystkie usługi trzy miesiące temu. W miarę jak pandemia zaczęła zwalniać, linie lotnicze powoli przebudowują swoje rozkłady, wypuszczają promocje, a co najważniejsze - znów latają. Najpierw widzieliśmy, jak Emirates wznowiły niektóre loty, a teraz rząd ZEA ogłosił, że ponownie wpuszcza zagranicznych gości do Dubaju. Oprócz otwarcia swoich drzwi dla zwiedzających w Dubaju, prezydent Malediwów ogłosił, że otworzą także swoje granice dla pasażerów międzynarodowych.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Dubai Welcoming Visitors Again


Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że od 7 lipca 2020 r. Będą wpuszczać zagranicznych gości do Dubaju. Pod koniec marca ZEA zamknęły swoje granice dla obcokrajowców i uziemiły cały ruch lotniczy. Wraz ze spowolnieniem pandemii kraj powoli łagodzi ograniczenia, w tym ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych. Wszyscy turyści będą musieli przedstawić niedawny negatywny certyfikat Covid-19 lub przejść testy na lotniskach w Dubaju. Osoby, które uzyskają pozytywny wynik, będą zobowiązane do izolacji przez 14 dni. Kolejnym wymaganiem dla turystów będzie aplikacja Covid-19 DXB i powinni zarejestrować swoje dane.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Malediwy witające międzynarodowych pasażerów


Malediwy ponownie otworzą swoje granice dla pasażerów międzynarodowych 15 lipca, ogłosił we wtorek prezydent narodu wyspiarskiego Ibrahim Mohamed Solih.

Od urzędnika zapowiedź:
W miarę jak Malediwy posuwają się naprzód po pandemii COVID, dostosowując się do nowej normy i przygotowując się do ponownego uruchomienia gospodarki, międzynarodowa granica ma zostać otwarta dla turystów 15 lipca 2020 r. Ministerstwo Turystyki wraz z branżą turystyczną przygotowuje się do ponowne otwarcie i powitanie turystów.

Maldives and Dubai Welcoming Visitors Again

Ministerstwo turystyki ogłosiło zbiór wytycznych dotyczących przyjazdów turystów, które mają być stosowane po ponownym otwarciu granic. Zgodnie z wytycznymi trzydziestodniowa bezpłatna wiza przylotowa zostanie wydana wszystkim turystom z potwierdzoną rezerwacją na pobyt w dowolnym zarejestrowanym obiekcie turystycznym w kraju. Całość wakacji należy zarezerwować w jednym obiekcie, z wyjątkiem tranzytu. Co ciekawe, po przyjeździe nie będzie obowiązkowej kwarantanny ani testów. Turyści będą musieli jedynie wypełnić formularz oświadczenia zdrowotnego.