Uluslararası Destinasyonlar Yeniden Turistlere Açılıyor

Yazılı ve Yayınlanmış 26 Haziran 2020 See this post in English

COVID-19 salgınıyla ilgili haberlerin ve güncellemelerin ardından, birçok havayolu günlük operasyonlarını askıya almak veya azaltmak zorunda kaldı ve ülkeler seyahat kısıtlamaları getirmek zorunda kaldı. Dünyada salgının yavaşlamasıyla birçok ülke sınır kısıtlamalarını hafifletmeye ve uluslararası turistler için yeniden açmaya başladı.

International Destinations Reopening to Tourists

Europe


Avrupa Birliği ve Schengen ülkeleri, COVID-19'un ilk dalgası sona erdiğinde ülke içi seyahat kısıtlamalarını yavaşça hafifletti. AB'nin amacı, Schengen içindeki seyahati Haziran ayı sonunda ve dünyanın geri kalanı için Temmuz ayında yeniden açmaktı. AB üye ülkeleri, sakinlerinin ziyarete davet edilecek ülkelerin bir listesi üzerinde anlaştılar. Bu liste, AB Konseyi'ne göre iki haftada bir değerlendirilecektir. Şu anda Cezayir, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Güney Kore, Tayland, Tunus, Uruguay ve Çin vatandaşları giriş yapabiliyor. Ancak Karadağ, Sırbistan ve ABD gibi enfeksiyon sayısında artış gören ülkeler listeden çıkarıldı.

Avusturya


Avusturya ilk olarak sınırlarını 4 Haziran'da Almanya, Lihtenştayn, İsviçre, Slovakya, Slovenya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan'a açtı. 16 Haziran'da Avusturya, İngiltere, İsveç ve Portekiz dışındaki tüm AB sakinlerinin girişine izin verdi. Onaylanmış AB ülkelerinden gelen ziyaretçiler karantina süresi veya test olmaksızın Avusturya'yı ziyaret edebilirler. Şu anda, çoğu Avrupa Birliği ülkesi kısıtlama olmaksızın Avusturya'ya seyahat edebilmektedir. Birleşik Krallık, İsveç, Bulgaristan, Romanya ve Portekiz'den gelen yolcuların sağlık sertifikası veya kendi kendilerine tecrit etme zorunluluğu olacaktır. Almanya'daki Gütersloh'tan gelen yolcuların COVID-19 vakalarındaki son ani artışlar nedeniyle Avusturya'ya seyahat etmek için negatif bir PCR testine ihtiyacı olacak. Balkanlar'daki enfeksiyon sayısında son zamanlarda görülen artışların ardından Belgrad, Saraybosna ve Bükreş'ten uçuşlar iptal edildi.
Schengen Bölgesi dışındaki vatandaşların hava yoluyla Avusturya'ya girmeleri yasaktır. Ancak, tarım, ormancılık ve turizm sektörlerinde çalışan mevsimlik işçiler ile D Vizesi olan vatandaşlar bu yasaktan muaftır.

International Destinations Reopening to Tourists

Hırvatistan


Hırvatistan, AB üyesi olmayan vatandaşların en az 1 Temmuz'a kadar girişine izin vermeyecek. 1 Haziran 2020'de Hırvatistan, yalnızca Avrupa Birliği içindeki ülkelerden gelen ziyaretçilere izin vererek turistlere yeniden açıldı. Hırvatistan şu anda ülkeye girmek için olumsuz bir test gerektirmiyor. Balkanlar'daki COVID-19 vakalarındaki son ani artışların ardından Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Kosova ve Bosna'dan gelen yolculara karantina uyguladı. AB, İngiltere, İsviçre, Norveç, Lichtenstein, Andorra, San Marino, Monako ve Holy See ile sınırlar herhangi bir seyahat kısıtlaması olmaksızın açık kalır.
AB ve Schengen bölgesi dışından gelen yolcular, gerekli belgeleri sağlarlarsa iş, eğitim ve turizm nedenleriyle ülkeye girebilirler. Varışta 48 saatten eski olmayan bir PCR testi sunmanız gerekecektir. Negatif bir PCR testi sunmayan yolcular, 14 gün karantinaya almak ve kendi masrafları ile yeniden test etmek zorunda kalacak. Komşu ülkeye giriş veya transit geçişin mümkün olması koşuluyla transit yolcular Hırvatistan Cumhuriyeti üzerinden seyahat edebilirler. Ayrıca sınır kontrollerini kısaltmak için tüm yolcuların bulabileceğiniz çevrimiçi bir formu doldurmaları tavsiye edilir. buraya.

International Destinations Reopening to Tourists

Kıbrıs


Kıbrıs'taki oteller 1 Haziran'da yeniden açılmaya başlarken, uluslararası hava yolculuğu 9 Haziran'da yeniden başladı. Kıbrıs, Avusturya, Danimarka, Almanya, Yunanistan ve İsviçre dahil olmak üzere belirli Avrupa ülkelerinden herhangi bir olumsuz test gerekmeden seyahat etmesine izin vermeye başladı. Hükümet, epidemiyolojik duruma dayalı olarak, hangi koşulların karşılanması gerektiğini açıklayan üç liste oluşturdu. Listeleri bulabilirsin buraya.

 • A Listesi


Bunlar düşük riskli kabul edilen ülkelerdir ve bu destinasyonlardan gelen yolcular için olumsuz test veya karantina gerekmemektedir. Liste düzenli olarak güncellenir. Şu anda Avusturya, Almanya, Danimarka, Yunanistan, Estonya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Malta, Macaristan, Polonya, Slovakya, Slovenya, Finlandiya, İsviçre, İzlanda, Likenstein, Norveç, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda ve Güney Kore'den yolcular Kıbrıs'a hiçbir kısıtlama olmaksızın girebilir.

 • Liste B


Bu ülkelerden gelen yolcuların, varışlarından en geç 72 saat önce virüs testi yapmaları gerekiyor. Şu anda listeler Belçika, Bulgaristan, Fransa, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Andorra, Monako, Vatikan Şehri, San Marino, Cezayir, Avustralya, Gürcistan, Fas, Ruanda, Tayland, Tunus, Uruguay'dan oluşmaktadır. Çin.

 • C Listesi


A veya B kategorisinde yer almayan tüm ülkeler C kategorisine girer. Bu kategorideki ülkelerden gelen yolcular için Kıbrıs'ta ikamet edenler hariç olmak üzere girişe hiçbir şekilde izin verilmez.

İlginç bir şekilde, Kıbrıs, ziyaret sırasında koronavirüs testi pozitif çıkarsa, ülkenin yolcular için tüm masrafları karşılayacağını söyledi.

International Destinations Reopening to Tourists

Yunanistan


Yunanistan, AB, Çin, Japonya, İsrail, Yeni Zelanda ve koronavirüs salgınlarını kontrol altına alan diğer birçok ülkeden ziyaretçilere açıldı. Şimdiye kadar karantina süresine gerek yoktur, ancak havalimanında rastgele test yapmak mümkündür. Temmuz başında Yunanistan enfeksiyonlardaki artış nedeniyle sınırlarını Sırbistan'dan gelen yolculara kapattı.

International Destinations Reopening to Tourists

Fransa


Fransa, 15 Haziran'da AB'den gelen yolculara getirilen kısıtlamaları kaldırdı ve artık uluslararası seyahat belgesi veya karantina dönemine sahip olmalarını gerektirmedi. Fransa, 16 ülkeden gelen yolcuların havalimanında zorunlu testlerden geçmesini talep edeceğini duyurdu.

Bu ülkelerden gelen yolcuların havalimanında bir COVID-19 testine girmeleri gerekecektir:

 • Cezayir

 • Bahreyn

 • Brezilya

 • Hindistan

 • İsrail

 • Kuveyt

 • Madagaskar

 • Panama

 • Peru

 • Katar

 • Sırbistan

 • Güney Afrika

 • Türkiye

 • Umman

 • Birleşik Arap Emirlikleri

 • Amerika Birleşik Devletleri


International Destinations Reopening to Tourists

İzlanda


İzlanda sınırlarını hiçbir zaman AB'den gelen yolculara kapatmadı, ancak varışta 14 günlük bir karantina gerekiyordu. 15 Haziran'da ülke, AB gezginlerinin karantinadan kaçınmak için ücretsiz bir COVID-19 testi yapmasına izin vermeye başladı. 1 Temmuz'dan itibaren COVID-19 testi artık ücretsiz olmayacak, bunun yerine yolcuların yaklaşık 100 $ ödemesi gerekecek.

International Destinations Reopening to Tourists

Karadağ


Yolcular, 100.000 kişi başına 25'in altında iletim hızına sahip ülkelerden geldikleri sürece karantina olmadan Karadağ'a seyahat edebilirler. Bu listeyi günlük olarak güncelliyorlar ve bulabilirsin buraya. Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Türkiye, İsrail, Polonya, Romanya, İtalya ve Ukrayna'dan gelen yolcular varışta negatif bir PCR testi sunmakla yükümlüdür. Fransız, İngiltere ve İspanyol yolcuların varışta kendilerini izole etmeleri gerekecektir.

International Destinations Reopening to Tourists

Malta


Malta, 1 Temmuz'da turizme ilk kez yeniden açılacak ve 20'den fazla ülkeden gelen ziyaretçilerin ülkeye tecrit süresi olmaksızın girmesine izin verecek. Yeniden açmanın ilk dalgasında izin verilen ülkeler arasında Almanya, Avusturya, Kıbrıs, İsviçre, İzlanda, Slovakya, Norveç, Danimarka, Macaristan, Finlandiya, İrlanda, Litvanya, Letonya, Estonya, Lüksemburg, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Fransa, İspanya yer alıyor. , Polonya, Yunanistan ve Hırvatistan.

Yeniden açılmanın ikinci aşamasında Malta, 15 Temmuz 2020'den itibaren dünyanın her yerinden turistleri ağırlayacak.

International Destinations Reopening to Tourists

Fransız Polinezyası


Fransız Polinezyası, 15 Temmuz 2020'den itibaren uluslararası varışlar için yeniden açılacak. Kendi kendine izolasyon şartı da olmayacak. Yolcuların kalkıştan 72 saat önce bir COVID-19 testine girmeleri ve varışta negatif bir test göstermeleri gerekecektir.

International Destinations Reopening to Tourists

ispanya


İspanya 21 Haziran'da sınırlarını AB'nin Schengen Bölgesi üyelerine ve İngiltere'ye açtı. 1 Temmuz'dan itibaren kendi kendini karantina altına alma zorunluluğu olmaksızın diğer, Schengen dışı ülkelerden gelen yolcuların ülkeye girişlerine izin verilecek.

International Destinations Reopening to Tourists

Birleşik Krallık


İngiltere, uluslararası seyahatler için sınırlarını asla kapatmadı. Bununla birlikte, 8 Haziran'da, İrlanda, Manş Adaları veya Man Adası'ndan seyahat edenler haricinde, ziyaretçilerin 14 gün karantinaya alınmasını gerektiren bir kural uyguladılar. 10 Temmuz'da hükümet, Almanya ve Fransa gibi düşük riskli ülkelerden gelen yolcuların artık karantinaya alınmayacağını duyurdu. İspanya'da tatile çıkan İngiliz turistlerin, İspanya'nın üç bölgesindeki enfeksiyonlarda görülen ani artıştan sonra, dönüşlerinde iki hafta süreyle kendi kendilerini tecrit etmeleri gerekecek.

International Destinations Reopening to Tourists

Türkiye


Türkiye, İran ile kara sınırı dışında sınırını yabancı yolculara açtı.

Asya


Güney Kore, Çin ve diğerleri uluslararası seyahat nedeniyle kapalı durumda ve şu anda yeniden açılma için belirlenmiş bir tarih veya plan yok. Ancak bazı ülkeler yeniden açılma planlarını açıkladı.

Sri Lanka


Sri Lanka, 1 Ağustos 2020'den itibaren sınırlarını yabancı turistlere yeniden açacak. Tüm ülkelerden yolcu kabul edilecek, ancak katı kurallar uygulanacak. Yolcular, varıştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif bir test sonucu taşımalıdır. Tüm yolcuların varışta ücretsiz olacak ek bir sınava girmeleri ve kalış sürelerinden 4-5 gün sonra başka bir sınava girmeleri gerekecektir. Ayrıca toplu taşıma araçlarında yabancı yolculara izin verilmeyecek. Yolcular yalnızca devlet onaylı konaklama birimlerinde kalabilecek ve ülkede en az beş gün geçireceklerdir.

International Destinations Reopening to Tourists

Bali


Bali'de iç turizm 9 Temmuz 2020'de yeniden başlayacak. Yerel iletim düşükse, Bali hükümetine göre Ekim ayında Bali sınırlarını yabancı turistlere yeniden açacak.

International Destinations Reopening to Tourists

Dubai


Birleşik Arap Emirlikleri, 7 Temmuz 2020'den itibaren yabancı ziyaretçilerin Dubai'ye girmesine izin vereceğini duyurdu. Tüm Turistlerin yakın zamanda bir Covid-19 negatif sertifikası sunmaları veya Dubai havalimanlarında testlere girmeleri gerekecektir. Test sonucu pozitif çıkanlar 14 gün tecrit etmek zorunda kalacak. Turistler için bir diğer gereklilik de Covid-19 DXB uygulaması olacak ve detaylarını kaydetmeleri gerekiyor.

International Destinations Reopening to Tourists

Maldivler


Maldivler, 15 Temmuz'da sınırlarını uluslararası yolculara yeniden açacak. Otuz gün, ülkedeki herhangi bir kayıtlı turizm tesisinde kalmak için onaylanmış bir rezervasyonla tüm turistlere varışta ücretsiz bir vize verilecek. Transit düzenlemeler haricinde tüm tatilin tek bir tesiste rezerve edilmesi gerekir. Varışta zorunlu karantina veya test yapılmayacaktır. Turistlerin sadece bir sağlık beyannamesi formu doldurmaları gerekecek.

International Destinations Reopening to Tourists

Karayip


Karayipler, haziran ortasından ve temmuz ayından itibaren turistler için yeniden açılacak.

Aruba


Aruba, 15 Haziran - 10 Temmuz 2020 tarihleri ​​arasında farklı ülkeler için uluslararası seyahat için sınırların resmi olarak yeniden açıldığını duyurdu. 1 Temmuz'dan sonra Kanada, Avrupa ve Karayipler'in geri kalanından gelen yolcuların girişine izin verilecek ve ABD'li gezginler daha sonra giriş yapabilecek. 10 Temmuz. Aruba'yı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, negatif test sonucunu ziyaretlerinden en az 72 saat önce yaptırmalı veya varışta ücretli bir test yaptırmalısınız.

International Destinations Reopening to Tourists

Bahamalar


Bahamalar, 1 Temmuz 2020'de dünyanın her yerinden gelen turistler için resmen turizme açılacak. Yolcular virüse maruz kalmadıysa veya herhangi bir belirti göstermediyse, karantina süresi olmaksızın giriş izni verilecek. Yolcular, çevrimiçi bir elektronik sağlık beyannamesi formu doldurmalı ve 10 günden daha eski olmamak üzere negatif bir test getirmelidir.

International Destinations Reopening to Tourists

Bermuda


Bermuda, 1 Temmuz'da uluslararası gelişleri kabul etmeye başlayacak. Yolcuların, uçakta ve havalimanında uçuştan 72 saat önce negatif bir COVID-19 testi yaptırmaları, sağlık sigortası yaptırmaları ve yüz maskeleri takmaları gerekecektir. Ziyaretçiler vardıklarında başka bir COVID-19 testine girmeli ve sonuçları alana kadar izole etmelidir.

International Destinations Reopening to Tourists

Jamaika


Jamaika, 15 Haziran'da uluslararası turistlere yeniden açıldı. Bulabileceğiniz Jamaika'ya uçuş için Jamaika'ya gelen tüm yolcuların check-in öncesinde bir Seyahat İzni almaları gerekecektir. buraya.

International Destinations Reopening to Tourists
Hawaii


Mart ayında Hawaii, eyalet dışından gelen tüm yolcular için zorunlu 14 karantina getirdi. Bu kural, karantina süresinin artık gerekli olmadığı 1 Ağustos 2020'ye kadar yürürlükte kalacaktır. Bunun yerine, varıştan en fazla 72 saat önce alınan bir negatif test sonucu sağlanmalıdır.

International Destinations Reopening to Tourists

Alaska


Alaska'ya seyahat eden yolcuların birkaç farklı seçeneği vardır. Karantinadan kaçınmak isteyen yolcuların, varıştan en fazla 72 saat önce alınmış negatif bir test sonucu sunmaları gerekecektir. Yolcular varışlarında da bir sınava girebilirler, ancak test sonuçlarını alana kadar bir karantina uygulanacaktır. Yolcuların negatif testi yoksa 14 günlük karantina zorunlu olacaktır. Kalışa 7-14 gün kala bir takip testi gerekecektir.

International Destinations Reopening to Tourists

Birleşik Devletler


Amerika Birleşik Devletleri, son 14 gün içinde Brezilya, Çin, İran, Schengen Bölgesi, İrlanda veya Birleşik Krallık'ı ziyaret eden tüm yabancı uyrukluların girişini kısıtladı.
Geçtiğimiz 14 gün içinde girişi kısıtlanan ülkelerden herhangi birini geçmiş veya geçmişte olan ABD vatandaşları ve daimi ikamet edenler, yine de ABD'ye girebilirler, ancak şu havaalanlarından birine varmaları gerekir: Atlanta (ATL), Boston (BOS) , Chicago (ORD), Dallas, (DFW), Detroit (DTW), Honolulu (HNL), Los Angeles (LAX), Miami (MIA), New York (JFK veya EWR), San Francisco (SFO), Seattle (SEA ) ve Washington (IAD).

ABD vatandaşlarının ve daimi ikamet edenlerin aile üyeleri ve belirli diğer sınırlı kategorilerdeki vize sahipleri (BM personeli ve diplomatlar) Amerika Birleşik Devletleri'ne girebilir. Ancak, 22 Haziran'da bir Başkanlık Kararnamesi belirli göçmen vizelerinin girişini kısıtladı. Sınırlı giriş, stajyer, stajyer, öğretmen, kamp danışmanı veya yazlık çalışma ve seyahat programlarına katılan H-1B, H-2B, L-1, J-1 başvuru sahipleri ve başvuran kapsam dahilindeki başvuru sahiplerinin herhangi bir eşi veya çocuğu için geçerlidir. H-4, L-2 veya J-2 vizeleri için. Sağlık çalışanları ve devlet memurları için bazı istisnalar vardır.

Vize kısıtlamaları ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz buraya.

International Destinations Reopening to Tourists

Brezilya


Brezilya, belirli vize sahipleri dışındaki tüm yabancı uyrukluların girişini kısıtladı. Vatandaşlar, sakinler, devlet çalışanları ve onların aile üyeleri, vatandaşların yakın aile üyeleri, diplomatlar, devletin izni olan yolcular, Ulusal Göç Sicili olan yolcular veya havalimanının uluslararası alanını terk etmeyen transit yolcular muaftır. kısıtlamalardan.

Herhangi bir milletten yabancılar, aşağıdaki amaçlardan biri için geçici vizeleri varsa Brezilya'ya girebilirler:

 • Araştırma, öğretim veya akademik uzatma;

 • Ders çalışma

 • İş

 • Yatırım yapmak

 • Aile birleşimi

 • Sabit süreli sözleşmeli sanatsal veya sportif faaliyetler


International Destinations Reopening to Tourists

Meksika


Meksika'da herhangi bir giriş kısıtlaması yoktur, ancak COVID-19'dan etkilenen ülkelerden gelen yolcular test edilecek ve gerekirse karantinaya alınacaktır. Meksika ile ABD arasındaki kara sınırı gereksiz trafiğe kapatıldı.

International Destinations Reopening to Tourists