Walgreens pasaport fotoğrafınızı nasıl alırsınız?

Yazılı ve Yayınlanmış 20 Ağustos 2019 See this post in English

Walgreens, Rite-Aid ve CVS gibi birçok eczane ve eczane fotoğraflı pasaport baskısı hizmeti sunmaktadır. Eczaneler genellikle fotoğrafları hemen çekebildikleri için kullanışlıdır. Ayrıca fotoğrafları birkaç saat içinde bastırıp hazır hale getirebilirler. Bunun gibi seçenekler size çok zaman kazandırabilir. Ek bir avantaj, Walgreens'in ABD'nin her yerinde çok sayıda mağazaya sahip olmasıdır, muhtemelen resminizi çekmek için bekleme süreniz olmayacak!

How to get your Walgreens passport photo


Getting your Walgreens passport photo


Ülkedeki Walgreens mağazaları, yeni pasaport fotoğrafınızı çekip yazdırmanıza yardımcı olabilir. Randevu almaya gerek yoktur. Eczane, hizmeti verdiklerinden emin olmak için yerel mağazanızı önceden aramanızı önerir. Bazı Walgreens lokasyonları, tamamlanmış başvuruyu işleme koyamayacak olsalar bile, pasaportunuz için size başvurular sunabilir. Bir saatten daha kısa bir süre içinde, bir Walgreens'i pasaport fotoğrafları için ziyaret eden kişiler, başvurularını gönderime hazır hale getirebilirler. Fiyat 14,99 dolar.


Pasaport fotoğrafınızı almadan önce bilmeniz gerekenler


Normal kıyafetler giymeniz, gözlük ve başlık çıkarmanız isteniyor. Bunun tek istisnası, dini veya tıbbi nedenlerle şapka veya başörtüsü takmanızdır, bu durumda fotoğrafınıza eşlik edecek imzalı bir beyan sunabilirsiniz. Doğrudan kameraya bakmanız gerekecek. Pasaport için başvuran herkesin bir fotoğraf sunması gerekir. hatta çocuklar ve bebekler. Pasaportunuzu aldıktan sonra, ancak görünüşünüz kısmen değiştiyse yeni bir fotoğrafa ihtiyacınız yoktur. Örneğin, saçınızı yeni bir renge boyadıysanız, gözlük takmaya başladıysanız, sakal bıraktıysanız veya görünüşünüzü önemli ölçüde değiştirmeyen herhangi bir şey varsa.

Bu kuralın istisnaları, cinsiyet geçişi yapmış, önemli miktarda kilo almış veya vermiş, kapsamlı yüz ameliyatı veya travma geçirmiş veya çok sayıda veya çok belirgin yüz dövmesi veya piercingi geçirmiş kişileri içerir.

ABD Dışişleri Bakanlığı, her pasaport başvurusu için aynı fotoğrafın iki kopyasını istemektedir. Fotoğrafların renkli olarak 2 x 2 inç büyüklüğünde olmasını isterler. Fotoğraflar, düz beyaz veya kirli beyaz bir arka plan önünde ve parlak veya mat fotoğraf kalitesinde kağıt üzerinde çekilmelidir.

Walgreens pasaport fotoğrafınızı almak istiyorsanız, bu hizmeti sunan yakınınızdaki yerel fotoğrafı kontrol edebilirsiniz. ABD'nin her yerinde 7.750 lokasyonunun çoğunda mevcuttur.
Kontrol buraya size yakın bir yer için!