Jak uzyskać zdjęcie paszportowe Walgreens

Napisane i opublikowane 20 sierpnia 2019 See this post in English

Wiele drogerii i aptek oferuje drukowanie zdjęć paszportowych, takich jak Walgreens, Rite-Aid i CVS. Apteki są wygodne, ponieważ zwykle można zrobić zdjęcia od razu. Mogą również wydrukować i przygotować zdjęcia w ciągu kilku godzin. Takie opcje pozwalają zaoszczędzić dużo czasu. Dodatkowym bonusem jest to, że Walgreens ma tak wiele sklepów w całych Stanach Zjednoczonych, że prawdopodobnie nie będziesz musiał czekać na zrobienie zdjęcia!

How to get your Walgreens passport photo


Getting your Walgreens passport photo


Sklepy Walgreens w całym kraju mogą pomóc Ci zrobić i wydrukować nowe zdjęcie paszportowe. Nie jest wymagane żadne spotkanie. Apteka zaleca wcześniejszy kontakt telefoniczny z lokalnym sklepem, aby upewnić się, że zapewnia usługę. Niektóre lokalizacje Walgreens mogą nawet dostarczyć wnioski o paszport, ale nie będą w stanie przetworzyć wypełnionego wniosku. W mniej niż godzinę osoby, które odwiedzają Walgreens w celu uzyskania zdjęć paszportowych, mogą przygotować swoje aplikacje do przesłania. Cena wynosi 14,99 USD.


Co musisz wiedzieć przed zrobieniem zdjęcia paszportowego


Polecono Ci nosić normalne ubranie, zdjąć okulary i nakrycie głowy. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy nosisz czapkę lub nakrycie głowy ze względów religijnych lub medycznych. W takim przypadku możesz dołączyć podpisane oświadczenie do zdjęcia. Będziesz musiał zwrócić się bezpośrednio do aparatu. Każdy ubiegający się o paszport jest zobowiązany do dostarczenia zdjęcia. nawet dzieci i niemowlęta. Po wydaniu paszportu nie potrzebujesz jednak nowego zdjęcia, jeśli Twój wygląd zmienił się częściowo. Na przykład, jeśli ufarbowałeś włosy na nowy kolor, zacząłeś nosić okulary, zapuściłeś brodę lub cokolwiek, co nie zmienia znacząco Twojego wyglądu.

Wyjątki od tej zasady obejmują osoby, które przeszły zmianę płci, które znacznie przybrały na wadze lub straciły na wadze, które przeszły rozległą operację twarzy lub uraz lub otrzymały liczne lub bardzo zauważalne tatuaże na twarzy lub piercing.

Departament Stanu USA wymaga dwóch kopii tego samego zdjęcia do każdego wniosku paszportowego. Proszą, aby zdjęcia miały rozmiar 2 x 2 cale, w kolorze. Zdjęcia należy wykonywać na zwykłym białym lub białawym tle oraz na błyszczącym lub matowym papierze fotograficznym.

Jeśli chcesz otrzymać zdjęcie paszportowe Walgreens, możesz sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się lokal, który oferuje tę usługę. Jest dostępny w większości z ich 7750 lokalizacji w całych Stanach Zjednoczonych.
Check here for a location near you!