EN İYİ seyahat VPN'leri - StrongVPN, ExpressVPN ve NordVPN İncele

Yazılı ve Yayınlanmış 7 Mart 2018 See this post in English
Seyahat için neden bir VPN'e ihtiyacınız var?


Şifreleme


Şifreleme, İnternet trafiği için oldukça yeni bir olgudur. Sadece birkaç yıl önce, şifrelenmemiş trafik normdu ve HER Facebook veya Google girişi İnternet üzerinden düz metin olarak gönderiliyordu. Bu, aynı kafede veya hatta bölgedeki herhangi birinin, şifreli trafiği kolayca filtreleyebileceği ve hesaplarınızı ele geçirebileceği anlamına geliyordu. İşler değişti ve HTTPS asma kilidi artık norm haline geldi, ancak aşağıdakiler dahil olmak üzere hala şifrelenmemiş giden çok fazla trafik var:

  • ad sunucusu sorguları

  • e-postalar (web arayüzü ile gönderilmedikçe)


Bir seyahat VPN'si bununla ilgilenir ve bilgisayarınızdan VPN sağlayıcınıza güvenli bir tünel oluşturur. Trafik oradan şifrelenmemiş olabilir, ancak VPN sağlayıcınızın sunucuları genellikle güvenli bir mahallede bulunur (ya da varsayılabilir).

Web Sitelerinin Kilidini Açın


Birçok ülke / otel / kahve dükkanı İnternet'i kurcalamakta ve erişebileceğiniz hizmet yelpazesini daraltmaktadır. Bu, bağlantı noktalarının engellenmesi, etki alanlarının engellenmesi veya belirli protokollerin engellenmesi arasında değişir. Bir seyahat VPN'si genellikle tüm bunları çözer VPN sağlayıcınızla bağlantı kurabildiğiniz sürece.

Tor'u kullanamaz mıyım?

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Tor bir güvenli ve ücretsiz tarayıcı alternatifi ancak bu yalnızca bir tarayıcıdır (kurulumu değiştirmediğiniz sürece) ve genellikle çok yavaş. Tor ayrıca güçlü güvenlik ayarları nedeniyle tarama deneyimini ciddi şekilde kısıtlar.

Bir VPN'de ne aranmalı?


Benim için sonuçta şu şekilde özetlenebilir:

  • Güvenlik standartları

  • Bağlantı hızı ve iş hacmi

  • IP sayısı (coğrafi çeşitlilik dahil)

  • Güvenilirlik

  • Kullanım kolaylığı

  • Fiyat


Kısa bir süre önce üç önde gelen VPN sağlayıcısını bir deneme için aldık ve onları Apple ekipmanında (MacBook ve iPhone) test ettik.

StrongVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

StrongVPN ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır ve "bloktaki çocuklar" ın en eski biridir. StrongVPN ücretleri Aylık 10 $ (aydan aya abonelik) ve güvenli bir sağlayıcı olarak itibar kazanmıştır.

Ancak hem iPhone uygulaması ve test ettiğimiz Mac uygulaması oldukça hantal ve Mac masaüstü uygulaması bazen çökmeyi sever. İPhone uygulaması bazen daha hızlı sunucu değiştirerek beni deli ediyordu; Tüm kurulumu tekrar tekrar çalıştırmak zorunda kaldım.

Aralığı StrongVPN sunucular oldukça sınırlıdır, ancak bağlanmak için yaklaşık 50 ABD sunucusu elde edersiniz ve çoğunluğu ABD Batı Kıyısı'ndadır.

Çoğu sunucu oldukça hızlıdır ve indirmeleri saatlerce sürdürseniz bile işlem hacmi kolayca 20 Mbit'dir. Siz bağlanmadan önce sunucu değiştirme yardımcı programının bir sunucuyu test etme şeklini seviyorum. StrongVPN size aralarından seçim yapabileceğiniz üç şifreleme protokolü seçeneği sunar (ancak çoğu kullanıcının pek umursamayacağını düşünüyorum).

Eskiden sahip olduğum plan (3 ay boyunca 21 dolar) yalnızca bir cihaz için bağlantılara izin veriyordu ve başka bir paralel bağlantı açtığınızda son kullanılan cihazın bağlantısını kesecekti. Bunu can sıkıcı buldum.

StrongVPN, sadece bağlanmanız gerekiyorsa harikadır ABD'DE BİR HIZLI SUNUCU ekstra güvenlik için. Bununla birlikte, kullanılabilirliği ve çevrimiçi gizliliği arzu edilir bir şekilde bırakır. StrongVPN VPN sunucularını büyük ölçüde engelleyen ülkelerde daha az yardım İranSuudi Arabistan veya Çin.

StrongVPN'e buradan kaydolabilirsiniz.

ExpressVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Yakın zamvea kullanmaya başladım ExpressVPN ve harika bir sürpriz buldum. ExpressVPN ücretleri Aylık 12,95 ABD doları (month-to-month subscription) ve is the testlerimizde en pahalısı.

MacBook ve iPhone uygulamaları şıktır, kurulumu kolaydır ve nadiren kilitlenir. ABD'de çok az sayıda sunucu bulunmasına rağmen, dünyanın her yerinde bağlanılabilecek çok sayıda sunucu var. Çoğu sunucu hızlı, ancak bazıları duds.

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

en iyi özellik hız testidir Çevrenizdeki tüm sunucularda çalıştırabilir ve ardından hangi sunucuların sizin için en iyi çalışacağını seçebilirsiniz. Bu aynı zamanda kapalı olan sunucuları da tanımlar.

Henüz herhangi bir kesinti görmedim ve buldum hizmet ve desteğin son derece güvenilir olması.ExpressVPNplanı en az 3 eşzamanlı bağlantıya izin veriyor (henüz bundan fazlasını denemedim).

ExpressVPN, aşağıdakiler için harika bir çözümdür: büyük bir sunucu listesi ve sizi her gün mutlu eden bir kullanıcı arayüzü edinin. Benim için her yönüyle en iyi çözüm.


İçin kaydolabilirsiniz ExpressVPN buraya.

NordVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

NordVPN tarafından sürülür kurucunun çevrimiçi gizliliğe amansız ilgisi. NordVPN'in Arnavutluk'taki uzak konumlar (daha pahalı olanları okuyun) dahil olmak üzere tüm dünyada sunucuları vardır. 3.200 sunucunun toplam listesi etkileyici! Bu, özellikle eğer VPN sunucularını (İran, Suudi Arabistan veya Çin gibi) engellediği bilinen bir ülkeden bağlanın.

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

VPN ayrıca trafiğinizi üzerinden yönlendirme seçenekleri de sunar. P2P, Onion over VPN (Tveya) kullanın veya Çift VPN.


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review


Ne açıkça değil NordVPNforte, kullanıcı arayüzü veya kullanılabilirliğidir. Geçerli Mac uygulamasından şu ekran görüntüsüne bakın:

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

NordVPN ayrıca bir şehir veya belirli bir sunucu seçmenize de izin VERMEZ. Giriş yapmak için belirli bir konuma ihtiyacınız varsa bu bir sorundur (ör. Facebook, yeni bir konumdan giriş yaparsam beni kilitlemeyi sever).

NordVPN altı cihaza kadar izin verir aynı anda bağlanmak ve aydan aya planın gelmesi Aylık 11,95 dolar.

Biz bunu hissettikNordVPN birçok kullanım durumu için profesyonel bir çözümdür, özellikle İnternet özgürlüğüyle savaşan bir ülkeden bağlanmaya çalışıyorsanız.

NordVPN'e buradan kaydolabilirsiniz.

Not: Bu makale bağlı kuruluş bağlantılarımızı içerir; Bağlantılarımızla kaydolmayı seçerseniz minnettarız.