TOP cestovné VPN na cesty - StrongVPN, ExpressVPN a NordVPN Review

Písomné a uverejnené 7. marca 2018 See this post in English
Prečo potrebujete VPN na cestovanie?


Šifrovanie


Šifrovanie je pre internetový prenos fenomén pomerne nedávny. Len pred pár rokmi bola nezašifrovaná prevádzka normou a KAŽDÉ prihlásenie cez Facebook alebo Google bolo odoslané v holom texte cez internet. To znamenalo, že ktokoľvek v rovnakej kaviarni alebo dokonca v inej oblasti mohol jednoducho filtrovať prenos pomocou hesiel a prevziať vaše účty. Veci sa zmenili a visací zámok HTTPS je teraz normou, ale stále existuje veľa prenosu, ktorý ide nezašifrovaný, vrátane:

  • dotazy na názvový server

  • e-maily (pokiaľ nie sú odoslané cez webové rozhranie)


O to sa postará cestovná VPN a vytvorí z vášho počítača zabezpečený tunel k vášmu poskytovateľovi VPN. Odtiaľ môže byť prenos nezašifrovaný, ale váš poskytovateľ VPN má zvyčajne svoje servery v bezpečnom susedstve (alebo sa dá predpokladať).

Odomknite webové stránky


Mnoho krajín / hotelov / kaviarní manipuluje s internetom a zúži rozsah služieb, ku ktorým máte prístup. Týka sa to blokovania portov, blokovania domén alebo blokovania určitých protokolov. To všetko obvykle rieši cestovná VPN pokiaľ si môžete vytvoriť spojenie so svojím poskytovateľom VPN.

Nemôžem jednoducho použiť Tor?

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Tor je a bezpečná a bezplatná alternatíva prehľadávača ale je to iba prehliadač (pokiaľ nezmeníte nastavenie) a je zvyčajne veľmi pomaly. Tor tiež výrazne obmedzuje prehliadanie webu kvôli silným nastaveniam zabezpečenia.

Čo treba hľadať vo VPN?


Pre mňa to nakoniec znamená:

  • Bezpečnostné normy

  • Rýchlosť pripojenia a priepustnosť

  • Počet IP (vrátane geografickej rozmanitosti)

  • Spoľahlivosť

  • Jednoduchosť použitia

  • cena


Nedávno sme prebrali troch popredných poskytovateľov VPN a otestovali sme ich na zariadeniach Apple (MacBook a iPhone).

StrongVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

StrongVPN je poskytovateľ VPN so sídlom v USA a je jedným z najstarších „detí v rade“. Poplatky StrongVPN 10 dolárov mesačne (mesačné predplatné) a vybudoval si reputáciu bezpečného poskytovateľa.

Obaja však Aplikácia pre iPhone a Mac, ktorú sme testovali, sú dosť neohrabané a desktopová aplikácia pre Mac niekedy zlyháva. Aplikácia pre iPhone ma niekedy pobláznila rýchlejším prepínaním serverov; Celú inštaláciu som musel spúšťať znova a znova.

Rozsah StrongVPN servery sú dosť obmedzené, ale k pripojeniu máte asi 50 amerických serverov, z ktorých väčšina je na západnom pobreží USA.

Väčšina serverov je dosť rýchla a priepustnosť je ľahko 20 Mbit, aj keď sťahovanie trváte hodiny. Páči sa mi, ako nástroj na prepínanie serverov najskôr testuje server pred pripojením. StrongVPN vám dáva na výber z troch šifrovacích protokolov (aj keď si myslím, že väčšine používateľov by to bolo až tak jedno).

Plán, ktorý som mal (21 dolárov za 3 mesiace), umožňoval pripojenie iba pre jedno zariadenie a odpojil by som posledné použité zariadenie, keď by ste otvorili ďalšie paralelné pripojenie. Prišlo mi to nepríjemné.

StrongVPN je vynikajúci, ak sa potrebujete iba pripojiť JEDEN RÝCHLY SERVER v USA pre vyššiu bezpečnosť. Avšak ponecháva požiadavku na použiteľnosť a online súkromie. StrongVPN je menšia pomoc v krajinách, ktoré výrazne blokujú servery VPN Irán, Saudská Arábia alebo Čína.

Môžete sa zaregistrovať na StrongVPN tu,

ExpressVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

Nedávno som začal používať ExpressVPN a zistilo, že to bolo úžasné prekvapenie, Poplatky za ExpressVPN 12,95 dolárov mesačne (month-to-month subscription) a is the najdrahšie v našich testoch.

Aplikácie pre MacBook a iPhone sú elegantné, ľahko sa inštalujú a zriedka zlyhajú. Po celom svete existuje veľa serverov na pripojenie, aj keď v USA je k dispozícii príliš málo serverov. Väčšina serverov je rýchla, aj keď niektoré sú nekalé.

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

najlepšou vlastnosťou je test rýchlosti môžete bežať na všetkých serveroch vo svojom okolí a potom zvoliť, ktoré servery vám budú vyhovovať najlepšie. Toto tiež identifikuje servery, ktoré tiež nefungujú.

Zatiaľ som nevidel žiadny výpadok a našiel som služby a podpora sú vysoko spoľahlivé.ExpressVPNPlán umožňuje minimálne 3 súčasné pripojenia (ešte musím vyskúšať viac).

ExpressVPN je skvelým riešením pre získajte veľký zoznam serverov a používateľské rozhranie, ktoré vám robí radosť každý deň. Pre mňa je to najlepšie komplexné riešenie.


Môžete sa prihlásiť na ExpressVPN tu.

NordVPN


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

NordVPN je poháňaný neutíchajúci záujem zakladateľa o súkromie online, NordVPN má servery po celom svete, vrátane vzdialených umiestnení (prečítajte si tie drahšie) v Albánsku. Celkový zoznam 3 200 serverov je pôsobivý! Toto bude obzvlášť užitočné, ak pripojiť sa z krajiny, o ktorej je známe, že blokuje servery VPN (napríklad Irán, Saudská Arábia alebo Čína).

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

VPN tiež poskytuje možnosti smerovania vašej premávky cez P2P, Use Onion over VPN (Talebo) alebo Dvojitá VPN.


The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review


Čo zjavne nie je NordVPNPrednosťou je jeho užívateľské rozhranie alebo použiteľnosť. Stačí sa pozrieť na tento obrázok obrazovky z aktuálnej aplikácie pre Mac:

The TOP travel VPNs – StrongVPN, ExpressVPN and NordVPN Review

NordVPN taktiež NEDOVOLÍ, aby ste si vybrali mesto alebo konkrétny server. To je problém, ak potrebujete na prihlásenie určité miesto (napr. Facebook ma rád zablokuje, ak sa niekedy prihlásim z nového miesta).

NordVPN umožňuje až šesť zariadení byť pripojený súčasne a mesačný plán prichádza o 11,95 dolárov mesačne.

Cítili sme toNordVPN je profesionálnym riešením pre mnoho prípadov použitia, najmä ak sa pokúšate pripojiť z krajiny, ktorá je vo vojne, so slobodou internetu.

Môžete sa zaregistrovať na NordVPN tu.

Poznámka: Tento článok obsahuje naše pridružené odkazy; ak sa rozhodnete zaregistrovať pomocou našich odkazov, sme vďační.