Protea Hotel Livingstone, recenzja Victoria Falls

Napisane i opublikowane 8 lutego 2017 See this post in English

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

The MarriottProtea Hotel Livingstonenear Victoria Falls in Zambia is located outside of Livingstone town, on the road leading to the famous waterfall. The hotel is an open two-story compound between the road and the train tracks. This may sound loud, but road traffic and the few daily trains really add no noise.

Zameldowanie było przyjazne, a agent nie miał problemu ze znalezieniem mojej rezerwacji dokonanej za pomocą punktów i od razu dał nam klucze. Personel recepcji był kompetentny i uprzejmy - rzadkość w większości hoteli Protea. Wydawało się, że przez cały dwudniowy pobyt było tylko 15 do 20 więcej gości. Na wodospadach było trochę poza sezonem (w rzeczywistości robi się za dużo wody), ale to wciąż było zaskakujące.

This hotel's grounds are beautiful and reflectthe theme ofVictoria Falls with lots of running water - think Bali hotels. However, this also means a lot of standing water and even more mosquitoes than usual. The public areas of the hotel are all outdoors and had plenty of the little beasts in this malaria-prone zone.

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

Podobał mi się pokój, który był jasny i miał przyzwoitą ilość miejsca, a kolorystyka pasowała do tego obszaru. Łóżko było doskonałe; jak w większości hoteli Protea, miał odpowiednią ilość jędrności i miękkości. Do tego łazienka miała innowacyjny, mały, okrągły prysznic.

Jednak klimatyzacja ledwo działała, a nawet przy niskim ustawieniu wentylatora wentylator krzyczał na ciebie. Nie sposób było spać bez wysokiej jakości zatyczek do uszu. Internet działał, ale zawsze miał tylko 0,5 Mbit, więc otwarcie dowolnej witryny zajęło 10-15 minut. Poza podstawowymi wiadomościami e-mail i SMS-ami nic nie można było zrobić z tak wolnym Internetem.

The front desk had extended a free breakfast to us. The quality of the items was pretty bad, so you wouldn't want toeat it unless you were really hungry. I had brought my own protein powder, chia seeds and green tea and felt that was a much better breakfast.

Taksówka z hotelu do Wodospadów Wiktorii kosztuje tylko 7 dolarów w jedną stronę i nie mieliśmy problemu z zorganizowaniem jej u miejscowego taksówkarza, który zostawił nam swój numer. Przejazd na lotnisko jest mniej więcej taki sam (chociaż podróż jest krótsza, lotnisko ma opłatę za wstęp w wysokości 2 USD).

Protea Hotel Livingstone to przyzwoita opcja w pobliżu Wodospadów Wiktorii; nie jest to do końca luksusowe, ale działa dobrze.

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

Protea Hotel Livingstone, Victoria Falls Review

Standardowe stawki za hotel to 180 USD za noc, ale użycie 7500 punktów Marriott Rewards to znacznie lepsza oferta.

You can book theProtea Hotel Livingstone here.