8 rzeczy, których nauczyłem się podczas mojej podróży do Anchorage na Alasce

Napisane i opublikowane 19 stycznia 2016 See this post in English

The 8 things I learned during my Trip to Anchorage, Alaska

Alaska zawsze była jednym z tych miejsc, które chciałem odwiedzić, ale tak naprawdę nigdy nie wprowadziłem planu w życie. Zmieniło się to w ostatni weekend i miałem okazję spędzić 36 godzin w Anchorage na Alasce. Oto osiem rzeczy, których nauczyłem się podczas mojej podróży!

Loty z Anchorage


Anchorage ma zaskakującą liczbę lotów z USA, ale wiele z nich działa tylko sezonowo. Zima z pewnością nie jest sezonem na Alaskę, więc loty są rzadsze. Jednak miejsce na nagrody jest raczej łatwe na Alasce, która działa przez cały rok - znacznie trudniej na United i American (przez połączenie Phoenix ex-US Airways). Delta łączy się również z Seattle.

The 8 things I learned during my Trip to Anchorage, Alaska

Ceny biletów do Anchorage czasami spadają poniżej 300 USD za podróż w obie strony z wielu miast w USA w okresie zimowym, a często za dużo mniej. Jest to nieprzewidywalne, kiedy tak się dzieje, ale jako Subskrybent Mighty Travels Premium możesz codziennie sprawdzać najlepsze ceny w strefie odlotów i nigdy nie przegapisz okazji.

Użyłem Punkty Citi ThankYou na American, które są warte 1,6 centa (zamiast zwykłego 1,3) za przelot na Alaskę. W drodze powrotnej wykorzystałem bilet-nagrodę AA z Alaski do Rio de Janeiro w klasie biznes za 50000 mil AAdvantage.

Anchorage Styczeń Temperatury


Kotwicowisko położone jest w chronionej zatoce, z dala od ruchów oceanicznych. O dziwo, zatoka nie jest zamarznięta w styczniu, a temperatury są „tylko” w latach 20. i 30. Miasto tętni rozmową o tym, co łagodne zimy mogą oznaczać dla branży turystycznej. Rozgrzewka może być dobra i zła - jeśli prowadzisz ośrodek narciarski, to zła wiadomość, ale dla ludzi prowadzących hotele w mieście nie jest tak źle, że goście mogą faktycznie wędrować na zewnątrz nawet zimą. W Anchorage wydało mi się znacznie cieplej niż w Montrealu i jeśli założymy, że trend ocieplenia może się utrzymywać, w nadchodzących dziesięcioleciach ledwo będzie widać śnieg na poziomie miasta.

Anchorage Daylight


W połowie stycznia Anchorage trwa od 10:00 do 16:00. To nie brzmi tak źle, ale biorąc pod uwagę zmianę strefy czasowej (godzinę za czasem pacyficznym), budzisz się o 8 rano i nadal jest zupełnie ciemno! Tuż przed 10 rano noc powoli się kończy, co jest po prostu dziwnym uczuciem i rzadką rzeczą. Słońce wschodzi, ale często grzęźnie za niskimi chmurami nad zatoką, więc rzeczywiste światło słoneczne jest bardzo małe, biorąc pod uwagę niski kąt. Sprawia, że ​​obrazy są bardzo ciemne, nawet jeśli postrzegasz światło dzienne jako jaśniejsze, więc wydaje się, że mózg łatwiej dostosowuje się do koloru i brakującej jasności światła dziennego. Wschód słońca w Anchorage z łatwością zajmuje 90 minut.

Lodowce Anchorage / Sceneria wokół Anchorage


Anchorage nie jest ładnym miastem - jest to praktyczne miasto, w którym działają autostrady (w przeciwieństwie do San Francisco, gdzie przypominają parkingi), a większość budynków jest bardzo funkcjonalna i nie jest stylizowana na atrakcje architektoniczne. Miasto jest jednak otoczone ośnieżonymi górami (przynajmniej zimą). W tych górach powstało kilka lodowców, ale tendencje ocieplenia oznaczały, że większość z nich spadła do tak małych rozmiarów, że nie ma porównania z, powiedzmy,Perito Morenojuż.

Poszedłem do Lodowiec Portage w dolinie Portage, który był ledwo widoczny pod cienką pokrywą śnieżną.

The 8 things I learned during my Trip to Anchorage, Alaska

Anchorage Food


Anchorage jest na tyle miastem przygranicznym, że nie można oczekiwać świątyń z wykwintnym jedzeniem. I tak jest. Dobre jedzenie jest rzadkie (chociaż istnieje) i zapłacisz za nie. Poszłam do Sushi i sushi które jest najlepiej ocenianym miejscem na sushi w mieście, a jedzenie było po prostu OK i drogie!

The 8 things I learned during my Trip to Anchorage, Alaska

Miałem dużo lepszy czas w Glacier BrewHouse, który ma świetną atmosferę i doskonałe jedzenie (choć pizze trochę przykro) oraz warzone lokalnie piwo. Miejscowi twierdzą, że jest zajęty i warto się do niego dostać; łatwo jest być głodnym o 16:00, ponieważ na zewnątrz będzie idealnie ciemno, a mimo to poczujesz się jak o 20:00.

The 8 things I learned during my Trip to Anchorage, Alaska

Podobał mi się również Snow City Cafe, która serwuje doskonałe amerykańskie śniadanie i przyzwoitą kawę - wszystko za niewielką cenę i super miła obsługa. Po wschodzie słońca (tj. Po 10 rano) robi się tam bardzo tłoczno.

Kawa Anchorage


Kawowy szał z pewnością nie dotarł do Anchorage, mimo że jest blisko związany z kawowymi miasteczkami Seattle i Vancouver. Bracia Kaladi ma kilka punktów sprzedaży w całym mieście i chociaż bariści próbują, wynik nie jest niczym, czym można się delektować. Jest to jeszcze bardziej zaskakujące, biorąc pod uwagę minimalne godziny dzienne, które sprawiają, że modlisz się o dobrą kawę, ale może jest za ciemno, a miejscowi wolą coś mocniejszego.

Piwo / Napoje Anchorage


Alaska niewątpliwie wpadła w szał rzemieślnika z beczki. Oprócz znakomitego Glacier BrewHouse znajduje się tam również Anchorage Brewing Company browar i Midnight Sun Brewing Company. Wszystkie z nich produkują szeroką gamę piw rzemieślniczych, w tym IPA, bock, stout i ale. Ten ostatni browar jest otwierany na śniadanie i zamykany o 20:00 w ramach licencji. Jest w świetnej lokalizacji, ukryta między różnymi budynkami przemysłowymi.

The 8 things I learned during my Trip to Anchorage, Alaska

Anchorage People


Ludzie na Alasce wydają się być znacznie mniej zblazowani turystyką niż inne miejsca w USA. Każda interakcja, jaką miałem, była znacznie cieplejsza i przyjaźniejsza niż w nadmorskich miastach, w których zwykle spędzam czas.

Wniosek dotyczący Anchorage


Uważam, że Anchorage to fantastyczne miejsce do przeżycia podczas krótkiej wizyty i szkoda, że ​​nie możesz już zatrzymać się na lot do Azji. To bardzo odległy zakątek tego świata i bije większość syberyjskich miast Irkuck i Nowosybirsk pod względem żywotności. Chętnie bym się toczył i wędrował po bezdrożach, zobaczyć dalsze odległe lodowce i polecieć do odległego schroniska na pokładzie hydroplanu. Tak wiele rzeczy do zrobienia - tak mało czasu!

Jakie jest Twoje zdanie na temat Anchorage?