Waikiki'de bir hafta öğrendiklerim

Yazılı ve Yayınlanmış 15 Aralık 2015 See this post in English

What I learned from one week in Waikiki

Waikiki'den nefret ederdim ve son 10 yılda Hawaii'ye seyahat ettiğimde bundan kaçınırdım. Yürüyüşe çıkmayı, Andaz'a gitmeyi ya da başka bir şeyi tercih ederim ... Ama bu sefer Waikiki'de 8 gün geçirdim; işte öğrendiklerim.

1. Bölge turizm ve inşaat patlamasının ortasındadır. Nereye bakarsanız bakın, binalar yıkılıyor, yeniden modelleniyor, inşa ediliyor - yakında çok sayıda yeni otel odası envanteri olacak. Birçok Waikiki mülkü çok eski olduğu için bu iyi bir şey.

What I learned from one week in Waikiki

2. Japonya'dan gelen turist sayısı artıyor. Bu özellikle doların gücü ile şaşırtıcı. Aynısı Avustralya için de geçerli - zaman zaman çevremizdeki herkes Avustralyalıymış gibi görünüyordu. Ucuz Jetstar uçuşları bir etki yaratmış olmalı, ancak ABD dolarının şu anda Avustralya doları karşısında ne kadar güçlü olduğu göz önüne alındığında bu yine de bir sürpriz.

What I learned from one week in Waikiki

3. Oda fiyatları şu anda en pahalı ABD otel pazarlarından ikisi olan Manhattan veya San Francisco ile eşleşiyor. Waikiki'nin yalnızca sınırlı bir alanı var ve çoğu turist buraya gitmeyi tercih ediyor (iyi ve kötü nedenlerle).

4. Honolulu'da ve hatta Waikiki'de inanılmaz derecede ucuz ve lezzetli birçok yemek var. Konfor alanınızdan biraz dışarı çıkmanız gerekecek, ancak zincirlere ve turistik yerlere kapılmayın - bunlar bir yırtıktır.

What I learned from one week in Waikiki

5. Hemen arkasında yükselen yükselişler olsa bile, Waikiki Beach'teki kalabalık yönetilebilir (alışveriş merkezlerinden daha fazla!) Hala doğanın en güzel eserlerinden biri ve yüzen bir şeye sahipseniz daha da iyi ( örneğin bir sörf tahtası) böylece dışarı çıkıp (küçük) dalgaların keyfini çıkarabilirsiniz. (Hala şaşırtıcı derecede berrak) suya bakarak hafif sörfte sallanmak daha iyi olamaz.

What I learned from one week in Waikiki

6. Uber şimdi Honolulu'da ve her yerde bir UberX alabilirsiniz (havaalanı terminalleri hariç - birini doldurmak için dışarıda 5 dakika yürümeniz gerekir). Bu, ulaşımı çok daha kolay hale getirir ve kalabalık otobüslerden kaçınabilirsiniz. Daha uzağa gitmek için bir araba kiralayın - kiralama acentesi sıkıntısı yoktur, ancak Waikiki'de park etmenin pahalı olduğunu unutmayın.

7. Oahu'daki 'turistik atraksiyonların' çoğu buna değmez. IMHO. Yine de yüksek sörf gününde North Shore'a gitmek yağmurlu bir günü geçirmek için harika bir yoldur (ve her sahilin farklı sörf seçenekleri vardır!)

What I learned from one week in Waikiki

Bir hafta pahalı Waikiki'yi ziyaret etmek için fazlasıyla yeterli olsa da, Hawai yaşam tarzına (bu kalabalık mahallede biraz zorluk teşkil eden) girdiğinizde zamanın daha yavaş ilerlediğini ve günlerin daha çabuk geçtiğini göreceksiniz. Waikiki sularında veya çevresinde günler geçirmek bağımlılık yapar.

AlmakGerçek Zamanlı Anlaşma Uyarılarıve5.000+ Günlük Uçuş Fırsatına erişimve more than 100,000 hotel rates sorted by deals with aMighty Travels Premium Aboneliği.