Czego nauczyłem się przez tydzień w Waikiki

Napisane i opublikowane 15 grudnia 2015 See this post in English

What I learned from one week in Waikiki

Nienawidziłem Waikiki i kiedy podróżowałem na Hawaje przez ostatnie 10 lat, po prostu tego unikałem. Wolę wędrować, uderzać w Andaz lub cokolwiek innego… Ale tym razem spędziłem 8 dni w Waikiki; oto czego się nauczyłem.

1. Okolica przeżywa boom turystyczny i budowlany. Gdziekolwiek spojrzysz, budynki są wyburzane, przebudowywane, budowane - wkrótce pojawi się wiele nowych inwentarza pokoi hotelowych. To dobrze, ponieważ wiele nieruchomości Waikiki jest żałośnie starych.

What I learned from one week in Waikiki

2. Przyjazdy turystów z Japonii rosną. Jest to szczególnie zaskakujące w kontekście siły dolara. To samo dotyczy Australii - czasami wydawało się, że wszyscy wokół nas byli Australijczykami. Tanie loty Jetstar musiały wywrzeć wpływ, ale nadal jest to niespodzianka, biorąc pod uwagę, jak silny jest teraz dolar amerykański w stosunku do dolara australijskiego.

What I learned from one week in Waikiki

3. Ceny pokoi odpowiadają teraz Manhattanowi lub San Francisco - dwóm najdroższym rynkom hotelowym w USA. Waikiki ma ograniczoną przestrzeń i większość turystów decyduje się na to (z dobrych i złych powodów).

4. W Honolulu, a nawet w Waikiki jest dużo niesamowicie taniego i pysznego jedzenia. Będziesz musiał trochę wyjść ze swojej strefy komfortu, ale nie daj się wciągnąć w łańcuchy i miejsca turystyczne - to zdzierstwo.

What I learned from one week in Waikiki

5. Nawet z atakiem wieżowców tuż za nim, tłumy na plaży Waikiki są do opanowania (bardziej niż w centrach handlowych!) To wciąż jedna z najpiękniejszych kreacji natury, a nawet lepiej, jeśli masz coś, co unosi się na wodzie ( np. deska surfingowa), dzięki czemu można po prostu wyjść i cieszyć się (małymi) falami. Leniuchowanie na lekkich falach patrząc na (wciąż zaskakująco czystą) wodę nie poprawia się znacznie.

What I learned from one week in Waikiki

6. Uber jest teraz w Honolulu i możesz dostać UberX wszędzie (z wyjątkiem terminali lotniskowych - musisz iść 5 minut na zewnątrz, aby go zatrzymać). To znacznie ułatwia transport i pozwala uniknąć zatłoczonych autobusów. Aby dostać się dalej, wypożycz samochód - wypożyczalni nie brakuje, ale pamiętaj tylko, że parking w Waikiki jest drogi.

7. Większość „atrakcji turystycznych” na Oahu nie jest tego warta IMHO. Udanie się na North Shore w dzień z dużą ilością fal to jednak świetny sposób na spędzenie deszczowego dnia (a każde wybrzeże ma inne fale!)

What I learned from one week in Waikiki

Podczas gdy tydzień wystarczy, aby odwiedzić drogie Waikiki, po podłączeniu się do hawajskiego stylu życia (co jest wyzwaniem w tej zatłoczonej okolicy), zobaczysz, że czas biegnie wolniej, a dni mijają szybciej. Spędzanie dni na wodzie Waikiki lub w jej pobliżu uzależnia.

DostaćAlerty o transakcjach w czasie rzeczywistymidostęp do ponad 5000 codziennych ofert lotówi more than 100,000 hotel rates sorted by deals with aSubskrypcja Mighty Travels Premium.